Návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku

Návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku

 

Dne 14. 10. 2011 jsme se zúčastnili besedy a následné soutěže s poslanci Evropského parlamentu Dr. Liborem Roučkem a  JUDr. Richardem Falbrem, jež se konala na strojní fakultě ČVUT v Dejvicích. Hlavní cenou soutěže byla návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Za naší školu se zúčastnil 5-ti členný tým, jehož složení bylo: Jiří Voldán (4. A), Kateřina Kokshová (3. A), Anna Bustová (3.A), Oleg Borman (3.A) a Jakub Chramosil (3.A). Při besedě jsme se dozvěděli mnoho nových poznatků, ale také se nám dostal prostor na otázky, jež většinou směřovaly ke kritice Evropské unie. Poslanci si s nimi poradili velice zkušeně a vzniklou situaci využili ke kritice zcela obrácené, a to české politické scény.

Následná soutěž již byla v klidnějším duchu a naše škola zde zaznamenala úspěch díky Jiřímu Voldánovi, který vyhrál hlavní cenu a zúčastní se tak studijní cesty do Štrasburku. Zbytek týmu se ale také umístil v horní části výsledkové listiny, a tak připravil vysokou laťku do dalších ročníků této soutěže.

Jakub Chramosil