Soutěže

Krajské kolo soutěže finanční gramotnost 2020

Naši žáci se probojovali do krajského kola soutěže Finanční gramotnost, které se konalo dne 23. 3. 2021. Toto kolo mělo dvě části. Nejdříve museli žáci vytvořit prezentaci na zadané téma: "Jak byste se chtěli učit o financích u vás na škole?"

Tuto prezentaci museli odevzdat nejpozději do 18. března. V úterý 23. března pak proběhlo samotné krajské kolo. Účastníci nejdříve vypracovali test. K výsledkům testu bylo připočteno i hodnocení prezentací. Z tohoto pak vznikl konečný výsledek. Vše probíhalo v programu Microsoft Teams a Forms. Naši žáci měli nejdříve drobné problémy s otevřením testu, ale to brzo vyřešili, a zbytek soutěže proběhl již v pořádku.

I přesto, že se naši žáci neprobojovali do celostátního kola, jim chci moc poděkovat za účast v celé soutěži. Opravdu se moc snažili, aby dobře reprezentovali naši školu v online soutěži i na úkor svého volného času.

Poděkování patří: kapitánu Ondřeji Kauckému ze třídy 3. D, Aleši Charvátovi ze třídy 3. C a Ivě Kadlecové ze třídy 3. B.

Okresní kolo soutěže Finanční gramotnost

V měsíci únoru proběhlo online okresní kolo 10. ročníku soutěže Finanční gramotnost, který organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování ČR (EFPA ČR).

Naši 3 žáci, nejlepší ze školního kola soutěže, se zúčastnili okresního kola. Byli velmi úspěšní. Okresní kolo za Prahu 3 vyhráli a postupují do kola krajského.

Našimi reprezentanty krajského kola soutěže Finanční gramotnost ve III. kategorii, která je určena pro střední školy, jsou tito žáci:

Ondřej Kaucký  3. D - kapitán družstva

Aleš Charvát  3. C

Iva Kadlecová  3. B

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a do krajského kola přejeme mnoho štěstí.

Soutěž Finanční gramotnost

V tomto školním roce pobíhá 10. ročník soutěže Finanční gramotnost, který organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování ČR (EFPA ČR), hlavním partnerem soutěže je Abeceda peněz České spořitelny. Letos se této soutěže zúčastnilo 15 tisíc žáků z celé ČR.

Naši žáci se zúčastnili soutěže ve III. kategorii, která je určena pro střední školy.

Školní kolo se konalo v období od 10. 11. 2020 do 8. 1. 2021. Na naší škole se tohoto kola, které probíhalo online, zúčastnilo 212 žáků z druhých a třetích ročníků.  Prvních šest žáků s nejlepšími výsledky získali diplom, který jim bude předán ve škole (až to hygienická opatření dovolí). Z těchto šesti žáků se první tři automaticky stali členy tříčlenného družstva, které bude reprezentovat naši školu v okresním kole soutěže.

Výsledky školního kola:

1. místo      Aleš Charvát  3. C                17 bodů z 19

2. místo      Ondřej Kaucký  3. D            17 bodů z 19

3. místo      Iva Kadlecová  3. B              17 bodů z 19

4. místo      František Štěrba 3. A            16 bodů z 19

5. místo      Sabina Karbulová  3. B         16 bodů z 19

6. místo      Karolína Tichá  3. D              16 bodů z 19

Florbal chlapci - pražské semifinále

Týden před pololetními prázdninami čekal naše florbalisty další krok k obhajobě titulu. Všichni jsme věděli, že klání nebudou jednoduchá. Abychom postoupili do pražského finále, potřebovali jsme skončit alespoň do třetího místa. Náš plán začal mít trhliny již od prvního zápasu, který skončil nerozhodně 6:6. V druhém zápase jsme nechtěli nic podcenit a od začátku jsme hráli aktivně. Jak se však ukázalo, tak soupeř chtěl o něco více. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 3:3. Nakonec nás však soupeř přetlačil v poměru 5:3 a na nás čekal zápas pravdy, který měl rozhodnou o třetím postupujícím. Poslední utkání bylo pro nás jasnou záležitostí. Soupeře jsme téměř nepustili k míčku a po hladké výhře 6:0 se můžeme těšit na březnové finále.

Všem hochům děkujeme za předvedené výkony.

Mgr. Kamil Sedlák

florbal.psemifinale.jpg