Soutěže

Po roční pauze znovu do finále?

Jako k Holandsku patří tulipány, jako k Finsku jezera, tak i ke KUBELIČCE patří basketball. Po předloňském třetím místě na republice jsme se i v letošním ročníku vydali do bojů, abychom se opět s přestávkou jednoho roku vrátili do republikového finále. Začátek byl naprosto famózní. Kocáb pouze dunkoval, Whalen si čáru tříbodových pokusů protáhl až na svou polovinu a zbylá část týmu v bodování taky nelenila. Na palubovce Sokola Žižkov jsme převálcovali všechny soupeře a postoupili do pražského finále, které se uskuteční 11. 12. Věříme, že i bez našich opor (které mají turnaje v zahraničí) dovedeme všechna klání do vítězného konce a budeme se moci těšit do kvalifikace o republikové finále.

Mgr. Kamil Sedlák

fif

Přírodovědný klokan

Dne 16. 10. 2019 proběhlo na naší škole školní kolo Přírodovědného klokana. Celkem se zúčastnilo 31 žáku z prvních a druhých ročníků.

3. místo obsadila Pišková Karolína z 1. A.

2. místo obsadila Gibková Sophie z 2. C.

1. místo obsadil Vaněk Dominik z 1. A.

Výhercům gratulujeme a všem účastníkům za účast.

Komise přírodních věd

První krůček k obhajobě

Minulý školní rok jsme se prokousali až do republikového finále ve florbale, odkud jsme si přivezli zlaté medaile. Obhajoba, jak je známo, bývá mnohdy těžší než první vítězství.

První kolo tento mýtus zatím nepotvrdilo. V Unihoc aréně se sešly 4 týmy, které se mezi sebou utkaly vzájemně. Prvního obávaného soupeře jsme přehráli a branku jsme inkasovali až v poslední minutě. Skóre 8:1 bylo zasloužené a už jsme pomalu začali tušit, že první kolo zvládneme. Naše tušení se naplnilo po dalších dvou výhrách 7:0 a 16:1. S celkovým skóre 31:2 jsme ovládli turnaj a postoupili do dalších bojů, kde budeme muset udělat další krůček k obhajobě zlata.

Moc děkujeme všem hochům za reprezentaci naší školy.

fif

Horní řada zleva: Počta Kryštof 1. B, Eisenkolb Matěj 3. D, Staněk Lukáš 4. A, Fryš Marek  3. D, Svoboda Tomáš 3. D, Máca Vojtěch 1. B

Spodní řada zleva: Netrefa Lukáš 4. D, Jambor Matěj 1. C, Krupička Vojtěch 1. C, Vejlupek Lukáš 2. C, Havlín Ondřej 4. A

Brankář: Koníček Miroslav 3. D

Celostátní olympiáda z ruského jazyka

Naší žákyni Hanně Feyer byl v pondělí 10. června 2019 v Brožíkově síni Staroměstské radnice předán pamětní list za úspěšnou reprezentaci školy v celostátní olympiádě z ruského jazyka. Oceněné žákyni gratulujeme a přejeme další úspěchy.

olympiada.RUJ.19