Výchovné poradenství

Konzultace pro studenty, učitele, rodiče

úterý 13:30 - 14:00

čtvrtek 13:30 - 14:15

Po přechozí domluvě možno i v jiném termínu.

Školní metodik prevence:

Mgr. Jakub Podlena

Pedagogicko - psychologická poradna Prahy 3 a 9
Lucemburská 40, Praha 3
tel./fax: 222 717 193, 222 714 077
mobil: 702 087 106, 702 087 107
www: www.ppp3a9.cz

PSYCHOLOG
Mgr. Petra Horynová

Konzultace pro studenty, učitele, rodiče v poradně či ve škole,
po telefonické nebo e-mailové dohodě

Pondělí 8:00 - 18:00
Úterý 8:00 - 15:00
Středa 10:00 - 17:00
Čtvrtek 8:00 - 14:00

Informace pro 4. ročníky

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Nabídka pracovních míst pro absolventy

Jak na VŠ - SCIO testy

Informace najdete ve zpravodaji https://scio.cz/nsz/jak-na-vs.asp

Facebook Filozofické fakulty UK

Filozofická fakulta univerzity Karlovy spustila nový facebookový profil určený zájemcům o studium.

Ať už vás zajímají informace k přijímačkám, nabízeným oborům nebo budete chtít jen nahlédnout do života na FF UK, připojte se k: facebook.com/mirim.na.FFUK

Rádi bychom Vás informovali, že VŠFS pro maturanty připravila zajímavý projekt.

Jedná se o BEZPLATNÝ VIDEOPORTÁL pro budoucí maturanty, kde není nutná registrace. V současné době portál obsahuje více než 30 přípravných videí z matematiky, českého a anglického jazyka.

Cílem projektu je nastínit studentům průběh státní maturity a poskytnout jim spoustu dalších zajímavých informací k maturitám.

www.ematurity.cz

Informace pro studenty 4. ročníků

www.KamNaVejšku.cz

Projekt vytvořila Asociace studentů a absolventů z přesvědčení, že pro správný výběr vysoké školy je zapotřebí kvalitní zdroj informací v ucelené podobě. A pro studenty zdarma. Online brožura vysokých škol nabízí kompletní přehled možností vysokoškolského studia.

Součástí elektronické brožury je také přehledný obsah pro snadnější vyhledávání oborů dle jejich zaměření (např. ekonomie, technika, lékařství atd.) a možnost vyhledávání dle klíčových slov. Navíc si brožuru lze uložit do počítače a detailně pročítat.

Ráda bych informovala studenty o informačním portálu Primát.cz (www.primat.cz), který slouží jako každodenní zdroj studijních materiálů a informací pro studenty.

Nesoustředí se pouze na vysokoškolské studenty, jak tomu bylo v minulých letech. V poslední době zaměřuje pozornost také na studenty čtvrtých ročníků středních škol. Rádi by usnadnili obzvláště závěrečný rok studia střední školy, přípravu na maturitní zkoušku a výběr vysoké školy.

Na portálu Primát.cz nyní právě pro tyto účely vznikla sekce přímo pro studenty středních škol, která se postupně plní jak studijními materiály využitelnými během přípravy na maturitu, tak ukázkovými otázkami státních maturit. Součástí je mimo jiné i test studijních předpokladů, který má budoucím studentům vysoké školy ujasnit směr, jakým by se vzhledem k jejich zájmům, zaměření a předpokladům měli při jejich cestě vysokoškolským studiem vydat.

Informace výchovné poradkyně

Odkaz na příručku - Vysoké školy: Příručka pro maturanty