Zájezd do Londýna

V září se naše škola zúčastnila zájezdu do Londýna. Na akci se sešli studenti druhých, třetích a čtvrtých ročníků. Během pobytu v Londýně nám velmi přálo počasí. Celý zájezd byl plný krásných zážitků. Navštívili jsme spoustu památek a zajímavých míst.

Prvním místem, kam jsme zavítali, byl Greenwich, kde nás vysadil autobus hned při příjezdu do Londýna. V Greenwich jsme měli možnost vidět Royal Observatory a nultý poledník. Odtud jsme se přesunuli do City of London, kde jsme si udělali procházku kolem Tower Bridge a Tower of London. Dále jsme pokračovali k St. Paul's Cathedral. Zde jsme měli rozchod, abychom si mohli dojít na oběd nebo se podívat po okolí. Následně jsme se opět sešli a jeli autobusem na domluvené místo, kde si nás vyzvedly naše hostitelské rodiny.

Následující den ráno jsme společně vyrazili do města Salisbury, kde jsme navštívili Salisbury Cathedral. Zde jsme dostali možnost jít se podívat po městě a projít si různé obchody. Poté jsme se přesunuli ke Stonehenge, kde jsme absolvovali o krátkou procházku. Dále jsme pokračovali autobusem do Winchesteru, kde jsme si prohlédli Winchester Castle, v němž je uchován Kulatý stůl krále Artuše. Udělali jsme si procházku po městě a tím jsme zakončili další den.

Poslední den jsme strávili v Londýně. Pro začátek jsme si užili krásnou procházku po Hyde parku, odkud jsme došli až na Oxford Street, kde jsme měli rozchod na nákupy a na oběd. Poté jsme měli sraz na Soho Square. Z tohoto náměstí jsme se vydali přes město přímo k London Eye, kde mělo několik studentů objednanou projížďku. Výhled z London Eye byl naprosto skvělý a velice zajímavý. Když jsme se opět všichni sešli, jeli jsme lodí na domluvené místo, kde na nás čekal autobus. Navečer jsme vyrazili na cestu zpět do Česka.

Žákyně 4. B