Adventní zájezd do Norimberku

Adventní zájezd do Norimberku

Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze25 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o
Client OS:Unknown
PHP:5.3.3-7+squeeze25

 

Nezadržitelně se blížil čas Vánoc, a tak jsme se rozhodli zpestřit si čekání na Ježíška výletem do svátečně vyzdobeného města, které se proslavilo pohádkovými vánočními trhy.

20. prosince 2012 jsme brzy ráno vyrazili po Via Carolina směrem k Norimberku. Vybavili jsme se teplým oblečením, svačinkou a paní průvodkyní, která byla bezednou studnicí informací. Počasí sice připomínalo Vánoce jen okolo hranic, kde ležela slabá sněhová pokrývka, ale naše nálada rozhodně sváteční byla.

Město nás nadchlo – někteří z nás se vypravili alespoň krátce nasát z památek atmosféru středověku, většina ale zamířila ke stánkům tržiště, aby ochutnala z tradičního hrníčku výborné svařené víno a punč.

Byli jsme tady ale také proto, abychom pomohli Ježíškovi sehnat poslední dárky pro naše blízké, a tak jsme se vrhli i do víru obchodních domů, od kterých nás neodradily ani davy koupěchtivých Němců.

Pozdě odpoledne jsme unavení, ale spokojení vyjeli zpátky do Prahy. Stateční mezi námi, kteří  absolvovali den předtím také výlet do Vídně, se už nemohli dočkat svátečního klidu pod vánočním stromečkem...

Výlet se nám opravdu vydařil a příští rok si podobný zážitek určitě zopakujeme.

 

Mgr. Jitka Mudrová