Zájezd do Vídně

Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze25 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o
Client OS:Unknown
PHP:5.3.3-7+squeeze25

Zájezd do Vídně
27. a 28. června 2011

Zájezdu do hlavního města Rakouska se účastnilo 35 žáků z 3. D, 1. C a 2 A (a jak se to už na konci školního roku stalo u nás tradicí), se svými přáteli, rodiči a kamarády. Vedoucí zájezdu byla Alena Kupková, dalším pedagogem byl (také už téměř tradičně) Nikola Šafránek.

Již více než deset let spolupracujeme s cestovní kanceláří „Míla“, a protože jsme s ní velice spokojeni, využili jsme i tentokrát její služeb.

Vyjeli jsme 27. 6. v 6:00 z Náměstí Jiřího z Poděbrad, do Vídně jsme přijeli po desáté hodině. Po přehlídce města (Hundertwasserhaus, Schönbrunn, Městské divadlo, památník císařovně Ssissi, Hofburg, Chrám svatého Štěpána, elegantní ulice Graben) měli žáci vytoužené volno, které si vrchovatě užili.

Večer v 17:30 jsme vyjeli do Mikulova na jižní Moravě, kde jsme byli ubytováni v nenápadném, ale velice čistém a příjemném penzionu Růže. Ukázalo se, že Mikulov je velice pěkné a zajímavé městečko, které skýtá spolu se svým okolím spoustu možností pro cyklistickou a jinou turistiku.

28. 6. jsme kousek po deváté ráno vyjeli zase do Vídně, tentokráte do Prátru, obrovského zábavného parku s bohatou historií a neobyčejně velkou nabídkou atrakcí. Někteří si vybrali centrum a  návštěvu královských  komnat v Hofburgu. Program všichni zakončili návštěvou restaurací, kaváren a, samozřejmě, nákupy.

Do hlavního města jsme odjeli kousek po 17. hodině a přijeli v 22:00, znovu na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Cestou jsme se podívali na film o Weissi s okouzlující Romy Schneiderovou.

Jako velice pozitivní hodnotíme to, že se na výletě seznámili a sblížili žáci několika tříd a ročníků, poznali a zamilovali si město Vídeň s jeho neopakovatelnou atmosférou, seznámili se s jeho dějinami, úzce spjatými s dějinami České republiky, a rozšířili si tak obzory.

Žáci se chovali velice slušně, byli mimořádně disciplinovaní a ukáznění,  takže se již nyní těšíme všichni na další zájezd nebo exkurzi.

Celý zájezd organizačně zajistila a zařizovala (propagace, vybírání peněz, jednání s CK, vyhotovení seznamů pro pojišťovnu) Mgr. Alena Kupková.

Alena Kupková