Zájezdy

Školní zájezd Španělsko (+ Monako)

Letošní školní rok naše škola pořádá školní zájezd do Španělska a Monaka.

Spain

Termín zájezdu je 29.4. – 5. 5. 2018.

Podrobné propozice včetně závazné přihlášky naleznete v příloze. Přihlášky odevzdávejte nejpozději do 30. 11. 2017 u prof.: Marešové, Horňákové nebo Křenkové.

Propozice a přihláška k zájezdu - ke stažení zde

Zájezd Paříž - Londýn

Studenti 1. – 3. ročníků vyrazili na školní zájezd do Paříže a Londýna. Cílem zájezdu bylo studenům ukázat tyto dvě evropské metropole, které mezi sebou tak trochu soupeří v atraktivitě. Jsou to města zkrátka jiná, každé má něco a tento zájezd studenům umožnil najít si to své oblíbenější nebo si rozdílů užít.

V Paříži jsme prošli historickým centrem od muzea Louvre až po studentskou Latinskou čtvrť, druhý den nesměl chybět velkolepý zámek Versailles s přilehlými zahradami, který studenti znají z hodin dějepisu. Toulali jsme se čtvrtí Montmartre kolem baziliky Sacré Coeur, kde dříve pobývalo nemálo autorů z povinné četby. Paříž jsme završili ikonou Eiffelova věž.

Po francouzské eleganci a upravených zahradách jsme se přesunuli na anglický venkov do malebného Canterbury a vodní hrad Leeds Castle, kde jeden čas (1381) žila i naše Anna Lucemburská/Česká, manželka Richarda II.

Studenti mohli procvičit své znalosti angličtiny nejen v obchodech a na ulicích Londýna, ale také přímo v místních rodinách, které nás u sebe ubytovaly. Určitě se bude hodit (nejen) k maturitě, že jsme prošli centrum Londýna křížem krážem – od Buckingham Palace přes Trafalgar Square až po muzea (studenti zajímající se o historii navštívili klasické národní muzeum a umělecky zaměřená skupina zavítala do legendárního muzea moderního umění Tate Modern).

Přestože bylo neskutečné horko a zájezd to byl náročný, myslím, že se vydařil a studenty obohatil nejen o spoustu znalostí, ale také o spoustu jistě nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Monika Marešová

Lyžařský zájezd do Itálie

Pro nedostatek přihlášených byl plánovaný zájezd zrušen.

Nabídka zájezdu do Švýcarska 2016

svycarsko

Vážení rodiče a milí studenti, naše škola pro vás uspořádala poznávací zájezd do Švýcarska, který se koná ve dnech 20. 6. – 24. 6. 2016.

Bližší informace o zájezdu a přihlášku dostanete u prof. Vrátníkové v kabinetě č. 303.

Propozice k zájezdu - ke stažení zde.

Závazná přihláška - ke stažení zde.

Budeme se těšit na vaši účast.