Zájezdy

Zájezd do Petrohradu

Vážení rodiče, milí žáci, v termínu od 28. 4. do 5. 5. 2019 pořádá naše škola zájezd do ruského Petrohradu.

Podrobné informace o zájezdu naleznete v přiloženém letáčku zde.

Mgr. Šárka Kyselá

Zájezd do Berlína

První den našeho zájezdu do Berlína jsme navštívili Neues Museum. Viděli jsme budovu radnice Rotes Rathaus a gotický kostel Marienkirche. Odpoledne jsme se prošli na náměstí Alexanderplatz, kde jsme měli možnost nahlédnout do pár obchodů. V podvečer jsme vyjeli rychlovýtahem na televizní věž Fernsehturm, odkud byl z výšky 307 m krásný výhled. Ještě než jsme se jeli ubytovat, krátce jsme se zastavili u 1,3 km dlouhého úseku berlínské zdi (slavné East Side Gallery), známého především pro působivé množství grafittů.

Náš další den začínal vyhlídkovou plavbou lodí po řece Sprévě kolem nejznámějších berlínských památek. Poté jsme se přesunuli k Památníku holocaustu a k Braniborké bráně (Branderburger Tor), historický milník oddělující západní Berlín od východního.  Vydali jsme se také k budově bývalého Říšského sněmu, Reichstag. Pěší prohlídku jsme zakončili u  Checkpoint Charlie, dřívějšího přechodu mezi východním a západním Berlínem.

Poslední den jsme navštívili partnerskou školu, kde byl pro české žáky připraven program. Ještě v autobuse jsme byli rozděleni do čtyř skupin. Šití, dílny, matematika, němčina. Jedna hodina trvala 60 minut. Skupina, do které jsem byl zařazen, se šla podívat na hodinu němčiny, do 10. třídy, kde jsme poslouchali prezentace studentů o knížkách, které četli. Jiná skupina navštívila hodinu šití, kde měli možnost si vyzkoušet práci na elektrických šicích strojích a ušít si něco pro sebe. Další skupina si v rámci dílen vyzkoušela např. vrtání a výrobu klíčenek. V hodině matematiky zase naši žáci viděli, jak lze propojit teorii matematiky s praxí. Poté nás znovu rozdělili do skupin a dali každé skupině  žáka, který nám vyprávěl o škole a my jsme to zapisovali do pracovního listu. Žáci se snažili říkat nám všechno, ale chvílemi jsme měli problém porozumět berlínskému dialektu. Potom jsme odjeli na Alexanderplatz, kde jsme měli čas na nákupy a kolem půl čtvrté jsme se vydali zpět do Prahy.

Tereza Honzáková a Maruška Nguyen, 3. D, David Ciple, 1. B

berlin.18.1.jpg berlin.18.2.jpg

Lyžařský kurz v Kitzbühelu

V polovině března se někteří žáci z prvních a druhých ročníků zúčastnili 5 denního lyžařského kurzu v rakouském Kitzbühelu. Během pobytu na nadšené lyžaře a snowboardisty čekalo jak krásné slunečné počasí, tak útulné ubytování ve městě Mittersill s bohatou polopenzí.

Každý den jsme v rámci areálu brázdili kopce jiného lyžařského střediska, kam nás vždy přepravil náš soukromý zájezdový autobus. A když jsme si chtěli od sjíždění svahů přeci jen trochu odpočinout, vyrazili jsme do aquaparku anebo na procházku po městě.

Už teď se těšíme na příští lyžařskou sezónu a až zase společně vyrazíme do Alp!

Mgr. Kamil Sedlák

Školní zájezd Španělsko (+ Monako)

Letošní školní rok naše škola pořádá školní zájezd do Španělska a Monaka.

Spain

Termín zájezdu je 29.4. – 5. 5. 2018.

Podrobné propozice včetně závazné přihlášky naleznete v příloze. Přihlášky odevzdávejte nejpozději do 30. 11. 2017 u prof.: Marešové, Horňákové nebo Křenkové.

Propozice a přihláška k zájezdu - ke stažení zde