Zájezdy

Zájezd do Berlína

První den našeho zájezdu do Berlína jsme navštívili Neues Museum. Viděli jsme budovu radnice Rotes Rathaus a gotický kostel Marienkirche. Odpoledne jsme se prošli na náměstí Alexanderplatz, kde jsme měli možnost nahlédnout do pár obchodů. V podvečer jsme vyjeli rychlovýtahem na televizní věž Fernsehturm, odkud byl z výšky 307 m krásný výhled. Ještě než jsme se jeli ubytovat, krátce jsme se zastavili u 1,3 km dlouhého úseku berlínské zdi (slavné East Side Gallery), známého především pro působivé množství grafittů.

Náš další den začínal vyhlídkovou plavbou lodí po řece Sprévě kolem nejznámějších berlínských památek. Poté jsme se přesunuli k Památníku holocaustu a k Braniborké bráně (Branderburger Tor), historický milník oddělující západní Berlín od východního.  Vydali jsme se také k budově bývalého Říšského sněmu, Reichstag. Pěší prohlídku jsme zakončili u  Checkpoint Charlie, dřívějšího přechodu mezi východním a západním Berlínem.

Poslední den jsme navštívili partnerskou školu, kde byl pro české žáky připraven program. Ještě v autobuse jsme byli rozděleni do čtyř skupin. Šití, dílny, matematika, němčina. Jedna hodina trvala 60 minut. Skupina, do které jsem byl zařazen, se šla podívat na hodinu němčiny, do 10. třídy, kde jsme poslouchali prezentace studentů o knížkách, které četli. Jiná skupina navštívila hodinu šití, kde měli možnost si vyzkoušet práci na elektrických šicích strojích a ušít si něco pro sebe. Další skupina si v rámci dílen vyzkoušela např. vrtání a výrobu klíčenek. V hodině matematiky zase naši žáci viděli, jak lze propojit teorii matematiky s praxí. Poté nás znovu rozdělili do skupin a dali každé skupině  žáka, který nám vyprávěl o škole a my jsme to zapisovali do pracovního listu. Žáci se snažili říkat nám všechno, ale chvílemi jsme měli problém porozumět berlínskému dialektu. Potom jsme odjeli na Alexanderplatz, kde jsme měli čas na nákupy a kolem půl čtvrté jsme se vydali zpět do Prahy.

Tereza Honzáková a Maruška Nguyen, 3. D, David Ciple, 1. B

berlin.18.1.jpg berlin.18.2.jpg

Lyžařský kurz v Kitzbühelu

V polovině března se někteří žáci z prvních a druhých ročníků zúčastnili 5 denního lyžařského kurzu v rakouském Kitzbühelu. Během pobytu na nadšené lyžaře a snowboardisty čekalo jak krásné slunečné počasí, tak útulné ubytování ve městě Mittersill s bohatou polopenzí.

Každý den jsme v rámci areálu brázdili kopce jiného lyžařského střediska, kam nás vždy přepravil náš soukromý zájezdový autobus. A když jsme si chtěli od sjíždění svahů přeci jen trochu odpočinout, vyrazili jsme do aquaparku anebo na procházku po městě.

Už teď se těšíme na příští lyžařskou sezónu a až zase společně vyrazíme do Alp!

Mgr. Kamil Sedlák

Školní zájezd Španělsko (+ Monako)

Letošní školní rok naše škola pořádá školní zájezd do Španělska a Monaka.

Spain

Termín zájezdu je 29.4. – 5. 5. 2018.

Podrobné propozice včetně závazné přihlášky naleznete v příloze. Přihlášky odevzdávejte nejpozději do 30. 11. 2017 u prof.: Marešové, Horňákové nebo Křenkové.

Propozice a přihláška k zájezdu - ke stažení zde

Zájezd Paříž - Londýn

Studenti 1. – 3. ročníků vyrazili na školní zájezd do Paříže a Londýna. Cílem zájezdu bylo studenům ukázat tyto dvě evropské metropole, které mezi sebou tak trochu soupeří v atraktivitě. Jsou to města zkrátka jiná, každé má něco a tento zájezd studenům umožnil najít si to své oblíbenější nebo si rozdílů užít.

V Paříži jsme prošli historickým centrem od muzea Louvre až po studentskou Latinskou čtvrť, druhý den nesměl chybět velkolepý zámek Versailles s přilehlými zahradami, který studenti znají z hodin dějepisu. Toulali jsme se čtvrtí Montmartre kolem baziliky Sacré Coeur, kde dříve pobývalo nemálo autorů z povinné četby. Paříž jsme završili ikonou Eiffelova věž.

Po francouzské eleganci a upravených zahradách jsme se přesunuli na anglický venkov do malebného Canterbury a vodní hrad Leeds Castle, kde jeden čas (1381) žila i naše Anna Lucemburská/Česká, manželka Richarda II.

Studenti mohli procvičit své znalosti angličtiny nejen v obchodech a na ulicích Londýna, ale také přímo v místních rodinách, které nás u sebe ubytovaly. Určitě se bude hodit (nejen) k maturitě, že jsme prošli centrum Londýna křížem krážem – od Buckingham Palace přes Trafalgar Square až po muzea (studenti zajímající se o historii navštívili klasické národní muzeum a umělecky zaměřená skupina zavítala do legendárního muzea moderního umění Tate Modern).

Přestože bylo neskutečné horko a zájezd to byl náročný, myslím, že se vydařil a studenty obohatil nejen o spoustu znalostí, ale také o spoustu jistě nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Monika Marešová