Soutěž Finanční gramotnost

V tomto školním roce pobíhá 10. ročník soutěže Finanční gramotnost, který organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování ČR (EFPA ČR), hlavním partnerem soutěže je Abeceda peněz České spořitelny. Letos se této soutěže zúčastnilo 15 tisíc žáků z celé ČR.

Naši žáci se zúčastnili soutěže ve III. kategorii, která je určena pro střední školy.

Školní kolo se konalo v období od 10. 11. 2020 do 8. 1. 2021. Na naší škole se tohoto kola, které probíhalo online, zúčastnilo 212 žáků z druhých a třetích ročníků.  Prvních šest žáků s nejlepšími výsledky získali diplom, který jim bude předán ve škole (až to hygienická opatření dovolí). Z těchto šesti žáků se první tři automaticky stali členy tříčlenného družstva, které bude reprezentovat naši školu v okresním kole soutěže.

Výsledky školního kola:

1. místo      Aleš Charvát  3. C                17 bodů z 19