Soutěž v orientaci na "slepé" mapě

V hodinách zeměpisného semináře ve 3. A procvičujeme orientaci na mapě prostřednictvím počítačových programů. A protože nás to baví, rozhodli jsme se vyzvat k soutěži i prváky a druháky. V tak trochu hektickém předvánočním čase jsme se sešli v úterý 18. prosince postupně po ročnících v počítačové učebně. Ze třinácti žáků prvního ročníku a sedmnácti žáků druhého ročníku postoupilo do finále s "nasazenými" třeťáky osm nejlepších. Soutěž na počítači je nejen o vědomostech, ale i o rychlosti a postřehu. Jednotlivé soutěže, v nichž se k označeným místům ve slepých mapách přiřazovaly města České republiky i Evropy, státy Evropy i světa, ale i vlajky, byly velice vyrovnané. Proto se umístili na prvním (až druhém) místě se shodným počtem bodů hned dva žáci, Ondra Tůma 1. B a David Ciple 2. B. Také na dalším, tedy třetím místě, je více žáků: Jakub Moravec 1. C, Mirek Koníček 2. D, Honza Brom 2. C a Daniel Švec 3. A.

Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme výhercům! Užili jsme si to :)

PaedDr. Jiřina Škodová