Soutěž v konverzaci v ruském jazyce

Dne 22. 2. 2018 se na naší škole konala soutěž v konverzaci v ruském jazyce, které se zúčastnilo celkem 28 žáků z prvních, druhých a třetích ročníků. Žáci soutěžili celkem ve třech kategoriích, které se dělily podle délky studia jazyka.

V kategorii mladších žáků se na prvním místě v této kategorii se skvělým výkonem umístil Lukáš Staněk (2. A) a na děleném druhém místě se umístili Jakub Hajlek (2. A) a Daniel Švec (2. A).

V kategorii starších žáků se na prvním místě umístil Jan Šmejkal (3. C), na druhém místě Jan Strejček (3. B) a na třetím místě Jana Koťarová (3. C).

Do poslední kategorie byli zařazeni rodilí mluvčí, kde zvítězila Khrystyna Matveyev (3. B), 2. místo patří Nikole Popovych (3. D) a 3. místo obsadila Vladyslava Shebestyan (3. B).

Žáci, kteří se umístili na prvních místech, postupují do krajského kola soutěže, které se uskuteční ve středu 14. 3. 2018 v Praze.

Gratulujeme!

Mgr. Šárka Kyselá