1. místo v mezinárodní vědomostní soutěži

1. místo v mezinárodní vědomostní soutěži

Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze25 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o
Client OS:Unknown
PHP:5.3.3-7+squeeze25

 

Získali jsme 1. místo v mezinárodní vědomostní soutěži Timeproject – Unite the Nations, které se zúčasnilo 71 škol z celého světa!

timeproject
www.timeproject.org


V pátek 18. května 2012 se uskutečnil další ročník tzv. Timeprojectu, což je projekt, který byl vytvořen pro UNESCO a jehož cílem je spojit dohromady co nejvíce studentů ze škol po celém světě. Součástí projektu je několik aktivit, mimo jiné také video-konference, jejímž cílem je, aby se studenti mezi sebou navzájem potkali a vyměnili si zkušenosti ze studia. Aktivitou, které se naše škola zúčastnila, byla interaktivní soutěž Unite the Nations (spojte národy). Jedná se o 24 hodinový maraton kvízových otázek vytvořených studenty a pro studenty. Podstatou soutěže je odpovědět na co nejvíce otázek v nejkratším možném časovém limitu. Jak už bylo řečeno, otázky byly vytvořeny studenty z různých zemí světa, a byly rozděleny do pěti kategorií: umění, společenské vědy, historie, zeměpis a sport. Protože se jedná o celosvětovou událost, jsou otázky zveřejňovány v 00:00 GMT (což je v našem časovém pásmu jedna hodina ráno) a v anglickém jazyce.

Za naši školu se této soutěže zúčastnilo 22 vybraných studentů druhých a třetích ročníků pod dozorem profesorů Jany Diblíkové a Martina Sentla. Celkově se této soutěže zúčastnilo 71 škol ze zemí po celém světě. Celkový počet otázek pro tento rok byl 141 (loni jich však bylo 245), avšak studenti nesměli odpovídat na otázky ze své vlastní země (jichž bylo 25). Hra prozkoušela nejen schopnost porozumět otázkám v anglickém jazyce, ale i jejich schopnost pracovat s internetem; vyhledávat odpovědi na stránkách v různých jazycích, či pracovat s online encyklopediemi. Výsledkem tohoto snažení nebylo nic menšího než první místo s 81% úspěšností! V první desítce se dále umístily školy: Primary School Horvati, Záhřeb, Chorvatsko; Obchodní akademie Valašské Meziříčí, Lord Elgin, Thames Valley D. S. B., London, Ontario Kanada; Liceo Patria, Bucaramanga – Santander Kolumbie; Kensal Park French Immersion, Thames Valley D. S. B., London, Ontario Kanada; Ted Aliaga College, Aliaga- Izmir Turecko, Sintermeerten College, Heerlen, Nizozemí; School 1357, Moskva, Rusko; Centro De Comercio Piedecuesta – Kolumbie.

Studenti se museli dostavit do školy a přes noc, beze spánku, vyhledávat odpovědi. Náš výběr podal neuvěřitelný výkon, co se rychlosti i přesnosti odpovědí týče a první místo NA SVĚTĚ jim budiž odměnou.

Martin Sentl