Soutěže

Soutěž z účetnictví MD / D

Dne 11. prosince se konalo školní kolo soutěže z účetnictví MD / D a zúčastnili se ho zástupci všech tříd 4. ročníku. Mezi nejlepší se probojovali Hana Pihávková a Dominik Doksanský - oba ze 4.A (se shodným počtem dosažených bodů, takže máme vlastně 2 vítěze) a tím pádem na 3. místě se umístil David Červený ze 4.E.

Všem soutěžícím děkujeme za snahu a vítězům samozřejmě gratulujeme!

Ing. Helena Linhartová, Ing. Jana Šimůnková

Soutěž v orientaci na "slepé" mapě

V hodinách zeměpisného semináře ve 3. A procvičujeme orientaci na mapě prostřednictvím počítačových programů. A protože nás to baví, rozhodli jsme se vyzvat k soutěži i prváky a druháky. V tak trochu hektickém předvánočním čase jsme se sešli v úterý 18. prosince postupně po ročnících v počítačové učebně. Ze třinácti žáků prvního ročníku a sedmnácti žáků druhého ročníku postoupilo do finále s "nasazenými" třeťáky osm nejlepších. Soutěž na počítači je nejen o vědomostech, ale i o rychlosti a postřehu. Jednotlivé soutěže, v nichž se k označeným místům ve slepých mapách přiřazovaly města České republiky i Evropy, státy Evropy i světa, ale i vlajky, byly velice vyrovnané. Proto se umístili na prvním (až druhém) místě se shodným počtem bodů hned dva žáci, Ondra Tůma 1. B a David Ciple 2. B. Také na dalším, tedy třetím místě, je více žáků: Jakub Moravec 1. C, Mirek Koníček 2. D, Honza Brom 2. C a Daniel Švec 3. A.

Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme výhercům! Užili jsme si to :)

PaedDr. Jiřina Škodová

Soutěže v německém jazyce

V listopadu a prosinci se naši žáci zúčastnili dvou soutěží v německém jazyce:

1. BEST in DEUTSCH – mezinárodní online soutěž. Této soutěže se zúčastnilo 18 žáků ze všech ročníků a byli celkem úspěšní. Nejlepších výsledků za naši školu dosáhla Nikola Kaplanová ze 2. C.

2. Soutěž v německé konverzaci – školního kola se zúčastnilo 13 žáků z 1. – 3. ročníků, z nichž po písemné části postoupilo 7 žáků do druhého kola. Nejlépe se umístili Anežka Kelly ze 2. A  a Roman Feigl ze 3. D, kteří postupují do obvodního kola.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme.

Mgr. Dagmar Falková, Mgr. Petra Outratová

soutez.nej.18.jpg

Poprask

V prvním kole pražského POPRASKu ve florbale nás v Unihoc Aréně Kotlářka čekali dva soupeři, a to Gymnázium Elišky Krásnohorské a SPŠS Fr. Křižíka. Obě školy nás herně prověřily, ale našich kvalit nedosahovaly. V každém ze dvou utkání jsme obdrželi dvě branky, ale nasázeli jich poměrně více. A proto náš čekalo semifinále se SŠ Vrbová. Tato škola skončila v sousední skupině druhá a čekal se litý boj o finálovou účast. Aspoň zprvu jsme si to mysleli. Naše forma rostla zápas od zápasu a semifinálového soupeře jsme smetli 8:0. Finále proběhlo mezi dvěma obchodními akademiemi. První (po zápase však druhá) byla OA Dušní s řadou zkušených florbalistů, kteří v nás mohli budit respekt. Na opačné straně stál tým našich borců vedených kapitánem Markem. Družstvo kolem našeho kapitána předvedlo úctyhodný výkon a poradilo si se svým sokem 6:3. V našem výkonu byly ještě jisté rezervy. Po jejich doladění však můžeme v prosinci pomýšlet ještě na vyšší mety.

Poprask 2018 Poprask 2018