Soutěže

Celostátní soutěž Účetní tým

V květnu a červnu tohoto roku proběhla celostátní soutěž pro třetí ročníky v účetnictví. Poprvé v online režimu. První kolo proběhlo 26. 5. a účastnilo se ho celkem 39 týmů. Z naší školy jsme vyslali do boje 4 tříčlenné týmy a do druhého kola postoupily 3 z nich.

Ve druhém kole už šlo do tuhého, protože mohlo do Velkého finále postoupit jen 16 nejlepších týmů. Naše škola bojovala ze všech sil a do Velkého finále se podařilo postoupit týmu ze 3.A ve složení Karin Hašlerová, Magdalena Vedralová a Eliška Kárná. Po vyhodnocení Případové studie skončila Kubelička na 5. místě. Vše šlo moc dobře do okamžiku, kdy děvčata zariskovala a vsadila hodně bodů na Žolíka, ale risk bohužel nevyšel…

Přesto se náš tým umístil na 9. místě ze 16 nejlepších TOP týmů. To znamená, že jsme skončili na 9. místě ze 39 z celé České republiky.

Chceme moc poděkovat všem zúčastněným včetně náhradníků za reprezentaci školy a děvčatům ze 3. A za krásné umístění.

S pozdravem „Účetnictví je super!“ Vaše ŠiLiGu

Ing. Jana Šimůnková, Ing. Helena Linhartová, Ing. Jana Guryčová

MČR ve zpracování textů on-line 2021

Krajské kolo

po loňské prodlevě v pořádání soutěže se letos naši žáci z 2., 3. a 4. ročníků zúčastnili krajského kola Mistrovství ČR ve zpracování textů.

V krajském kole nás reprezentovalo 7 žáků a bez možnosti přípravy nastoupili rovnou do probíhající soutěže. Většina nastoupila do všech 3 disciplín:

• minutový opis
  • 10minutový opis v českém jazyce
  • 5minutový opis v anglickém jazyce

10minutovém opisu z českého jazyka s výkonem 3707 čistých úhozů, stejně tak v 5minutovém opisu v anglickém jazyce výkonem 1699 čistých úhozů a taktéž v poslední disciplíně v minutovém opisu zvítězila žákyně Sabina Rychterová ze 4. B s uznaným výkonem 415,0 čistých úhozů.

Všem soutěžícím patří velký dík za vstřícnost, aktivní přístup k soutěži a za reprezentaci naší školy v krajském kole MČR.

Celostátní finále

Z pražských středních škol se do celostátního kola probojovaly pouze 3 školy. Naše OA Kubelíkova, OA Heroldovy Sady a ČAO Resslova. Naši školu reprezentovala žákyně ze 4. B, a to ve všech třech disciplínách.

Kvalifikační kritérium pro 10minutový opis byl 325 čistých úhozů za minutu.

Děkujeme naší maturantce Sabině Rychterové a přejeme jí, aby i maturitou prošla stejně dobře jako soutěží.

Zapsala Veronika Sládková, 2. A

Zeměpisná soutěž v orientaci na mapě Evropy

Je slepá mapa postrachem studentů?

Určitě ne pro mnohé žáky prvního ročníku na naší škole, kteří se dokážou orientovat na slepé mapě Evropy velmi rychle.

Šestnáct žáků se přihlásilo do soutěže, aby změřili rychlost v orientaci v daný okamžik. Sešli jsme se 11. 3. o velké přestávce pod vedením vyučujících Jiřiny Škodové a Pavly Veškrnové.

Výkony byly skvělé, nejlepšího času dosáhl Ondřej Hulej z 1. D 0:55, Matěj Hrdý 1. C 1:01, Matěj Křivánek a Lukáš Táborský oba z 1. A shodně 1:05.

Vyzkoušejte si, jakého času dosáhnete vy! A příště se můžete také přihlásit do soutěže. Na řadě jsou hlavní města evropských států.

Nikola Horčičková a Jiřina Škodová

Krajské kolo soutěže finanční gramotnost 2020

Naši žáci se probojovali do krajského kola soutěže Finanční gramotnost, které se konalo dne 23. 3. 2021. Toto kolo mělo dvě části. Nejdříve museli žáci vytvořit prezentaci na zadané téma: "Jak byste se chtěli učit o financích u vás na škole?"

Tuto prezentaci museli odevzdat nejpozději do 18. března. V úterý 23. března pak proběhlo samotné krajské kolo. Účastníci nejdříve vypracovali test. K výsledkům testu bylo připočteno i hodnocení prezentací. Z tohoto pak vznikl konečný výsledek. Vše probíhalo v programu Microsoft Teams a Forms. Naši žáci měli nejdříve drobné problémy s otevřením testu, ale to brzo vyřešili, a zbytek soutěže proběhl již v pořádku.

I přesto, že se naši žáci neprobojovali do celostátního kola, jim chci moc poděkovat za účast v celé soutěži. Opravdu se moc snažili, aby dobře reprezentovali naši školu v online soutěži i na úkor svého volného času.

Poděkování patří: kapitánu Ondřeji Kauckému ze třídy 3. D, Aleši Charvátovi ze třídy 3. C a Ivě Kadlecové ze třídy 3. B.

Ing. Veronika Tučková