Soutěže

Florbal chlapci - pražské semifinále

Týden před pololetními prázdninami čekal naše florbalisty další krok k obhajobě titulu. Všichni jsme věděli, že klání nebudou jednoduchá. Abychom postoupili do pražského finále, potřebovali jsme skončit alespoň do třetího místa. Náš plán začal mít trhliny již od prvního zápasu, který skončil nerozhodně 6:6. V druhém zápase jsme nechtěli nic podcenit a od začátku jsme hráli aktivně. Jak se však ukázalo, tak soupeř chtěl o něco více. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 3:3. Nakonec nás však soupeř přetlačil v poměru 5:3 a na nás čekal zápas pravdy, který měl rozhodnou o třetím postupujícím. Poslední utkání bylo pro nás jasnou záležitostí. Soupeře jsme téměř nepustili k míčku a po hladké výhře 6:0 se můžeme těšit na březnové finále.

Všem hochům děkujeme za předvedené výkony.

Mgr. Kamil Sedlák

florbal.psemifinale.jpg

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 13. 1. 2020 proběhlo v ředitelně školy slavnostní vyhlášení vítězů školního kola Olympiády v anglickém jazyce.

První místo obsadil Vojtěch Semecký ze 4. C, druhé místo získal Kryštof Závodský ze 3. B a o třetí místo se podělili Filip Lazar ze 4. C a Martin Veselý z 1. D. Vítězové si z rukou paní ředitelky Barbory Smutné převzali diplomy a odměny. Vojtěch Semecký ze 4. C postupuje do krajského kola soutěže, takže mu držme palce do dalšího boje.

Vítězům školního kola gratulujeme a děkujeme všem účastníkům této soutěže.

Za organizaci soutěže: Dr. Ladislava Marešová

anjol19.jpg

Soutěž v německé konverzaci

Dne 16. 12. se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v německé konverzaci.

Na 1. místě se umístil Dominik Ludl ze 3. A, na 2. místě Sabina Rychterová ze 3. B a na společném 3. – 4. místě Vojtěch Matuška ze 2. D a Anežka Kelly ze 3. A.

První dva postupují do obvodního kola. Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za účast.

Mgr. Dagmar Falková a Mgr. Petra Outratová

soutez.njk.19.jpg

Best in English

I v letošním školním roce se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže Best In English. Letošního kola soutěže se zúčastnilo celkem 624 středních škol a 16462 studentů z 25 států. Náš nejúspěšnější účastník byl Kryštof Závodský ze 3. B, který se umístil na 3809. místě. Test byl náročný, jak zmiňuje i Dan Musil ze 3. B ve svém příspěvku: Hi there, I am quickly going to tell you about a competition called Best in English, last competition was on 29.11. and our school was again part of it, all the members who singed up went together to PC room and wrote a 60 minutes long test. The test was written by the students around the world. I think that the test was hard, but I really enjoyed it.“

Všem účastníkům děkujeme a už se těšíme na další ročník.

Mgr. Petra Outratová

best.in.english.19