Soutěže

Školní ekonomická soutěž

Učitelé odborných předmětů připravili 9. dubna 2018 ekonomickou soutěž pro žáky druhých a třetích ročníků.

Výsledky 2. ročníky:

1. Dominik ŠORF 2. A

2. Marek MILER 2. A

3. Filip FAIGL 2. B

Výsledky 3. ročníky:

1. David ŠMEJKAL 3. C

2. Kateřina MALEČKOVÁ 3. D

3. Lucie JANDÍKOVÁ 3. B

Oceněným blahopřejeme.

Soutěže v ruském jazyce

Ve dnech 24. 4. a 25. 5. se žáci naší školy zúčastnili dvou soutěží v ruském jazyce. V úterý 24. 4. se studentka Khrystyna Matveyev ze třídy 3. B umístila na skvělém 3. místě v celostátní soutěži v ruské konverzaci, ve které bojovala proti dalším dvanácti rusky hovořícím soupeřům.

Ve středu 25. 4. se 7 žáků ze třídy 3. B (Khrystyna Matveyev, Shebestyan Vladyslava, Jandíková Lucie, Macháč Petr, Soukop Jakub, Bzonek Robert, Gareis Šimon) a Artur Saradzhants ze 2. B zúčastnilo krajského kola soutěže ARS Poetika - Puškinův památník, které se konalo v Ruském centru vědy a kultury v Praze. Naši žáci se zde představili se zdařilým divadelním představením a předvedli skvělý výkon.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

Mgr. Šárka Kyselá

soutez.ruj.18

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Dne 14. 3. 2018 se na OA – Dušní konalo krajské kolo soutěže v ruské konverzaci, které se poprvé zúčastnili také 3 žáci naší školy.

V kategorii mladších žáků naši školu reprezentoval Lukáš Staněk (2. A), který se umístil na 6. místě, za starší žáky se soutěže zúčastnil Jan Šmejkal (3. C), který obsadil dělené šesté místo a v kategorii rodilých mluvčí se předvedla Khrystyna Matveyev (3. B), která se umístila na 1. místě, díky čemuž postoupila do celostátního kola, které se uskuteční 24. dubna v Ruském středisku vědy a kultury v Praze.

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Mgr. Šárka Kyselá

ruska.konverzace.18

Olympiáda ve španělském jazyce

V úterý 13. března se konalo krajské kolo španělské olympiády na gymnáziu Evolution na Jižním Městě, ve kterém změřili své znalosti studenti z Prahy a Středočeského kraje. Studentka třetího ročníku (3. A) Rebeca Byšková skvěle reprezentovala naši školu a umístila se na fantastickém 2. místě.

Rebece moc gratulujeme a držíme palce při dalším studiu i soutěžích!

Bc. Anna Křenková