Soutěže

Celostátní olympiáda z ruského jazyka

Naší žákyni Hanně Feyer byl v pondělí 10. června 2019 v Brožíkově síni Staroměstské radnice předán pamětní list za úspěšnou reprezentaci školy v celostátní olympiádě z ruského jazyka. Oceněné žákyni gratulujeme a přejeme další úspěchy.

olympiada.RUJ.19

Třetí v Praze

Na podzim jsme se probojovali s našimi fotbalisty do finále Prahy. 10 nejlepších týmů bylo rozdělené na 2 pětičlenné skupiny, ze kterých první dvě družstva postoupila do semifinále. Naši kluci vstoupili do turnaje velice laxně a soupeře doslova podcenili. Za stavu 1:1 došlo až na penalty. V této loterii jsme měli bohužel už méně štěstí a prohráli jsme. V šatně jsme se namotivovali a v dalších třech zápasech jsme již soupeřům nedali šanci. Takže jsme postoupili do pátečního semifinále.

V semifinále nás čekalo Gymnázium Postupická. Náš, opět laxní přístup nás stál poločasové tříbrankové manko. V polovině jsme si řekli, že zápas není ztracen a zkusíme s tím ještě něco udělat. Po změnách v sestavě jsme postupně srovnali na 3:3 a opět nás čekaly neatraktivní penalty. A opět neúspěšně. Zbyly nám jen oči pro pláč a čekání na zápas o třetí místo. Tam jsme se setkali s OA Edvarda Beneše. Bylo těžké hledat motivaci. Do poloviny zápasu byl stav nerozhodný. Pak naši borci zabrali a s přehledem vyhráli 5:2 a převzali si od pořadatelů pohár a medaile za třetí místo. Klukům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Kamil Sedlák

OA Kubelíkova dokráčela pro zlato

Již v prosinci se rozehrála každoroční klání o mistra SŠ ve florbale. Po základních kolech, kde naši hoši dominovali, je čekalo pražské finále. Mezi šesticí nejlepších pražských škol jsme zdaleka nepatřili mezi favority. Zdobily nás však týmový duch a pokora, se kterou jsme do každého zápasu vstupovali. Po vydařeném pražském finále nás čekala cesta do Teplic, kde jsme odehráli dva zápasy. Soupeři nám byli vítězové Ústeckého a Karlovarského kraje. Po zdolání těchto soupeřů nás už čekala poslední cesta, a to do malebného Jindřichova Hradce, kde jsme se měli poprat o to nejcennější.

Číst dále: OA Kubelíkova dokráčela pro zlato

Ekonomicko-účetní soutěž

Dne 1. dubna 2019 se u nás na škole konala ekonomicko - účetní soutěž 2. a 3. ročníků.

Zúčastnili se jí vždy 3 žáci ze třídy. Test pro druhé ročníky obsahoval 50 obecných otázek z předmětů Hospodářský zeměpis, Ekonomika a Účetnictví a test pro třetí ročníky obsahoval 40 otázek z Ekonomiky a Účetnictví.

A zde jsou výsledky:

• 1. místo Eliška Chocholová 2. A, Sabina Rychterová 2. B (obě 38 bodů)
  • 2. místo Alena Červenková 2. D (35 bodů)
  • 3. místo Klaudia Pařilová 2. C(33 bodů)

• 1. místo Dominik Bobok 3. B (35 bodů)
  • 2. místo Kristýna Klimová 3. A, Barbora Jelínková 3. C a Bartoloměj Toman 3. A (všichni 33 bodů)
  • 3. místo Marie Macková 3. B, Marek Miller 3. A, Marek Vohlídal 3. B (všichni 32 bodů)

Za sebe myslím, že na otázky v soutěži nebylo potřeba speciálních znalostí.

Dominik Bobok

fif