Soutěže

Soutěž Finanční gramotnost

V tomto školním roce pobíhá 10. ročník soutěže Finanční gramotnost, který organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování ČR (EFPA ČR), hlavním partnerem soutěže je Abeceda peněz České spořitelny. Letos se této soutěže zúčastnilo 15 tisíc žáků z celé ČR.

Naši žáci se zúčastnili soutěže ve III. kategorii, která je určena pro střední školy.

Školní kolo se konalo v období od 10. 11. 2020 do 8. 1. 2021. Na naší škole se tohoto kola, které probíhalo online, zúčastnilo 212 žáků z druhých a třetích ročníků.  Prvních šest žáků s nejlepšími výsledky získali diplom, který jim bude předán ve škole (až to hygienická opatření dovolí). Z těchto šesti žáků se první tři automaticky stali členy tříčlenného družstva, které bude reprezentovat naši školu v okresním kole soutěže.

Výsledky školního kola:

1. místo      Aleš Charvát  3. C                17 bodů z 19

2. místo      Ondřej Kaucký  3. D            17 bodů z 19

3. místo      Iva Kadlecová  3. B              17 bodů z 19

4. místo      František Štěrba 3. A            16 bodů z 19

5. místo      Sabina Karbulová  3. B         16 bodů z 19

6. místo      Karolína Tichá  3. D              16 bodů z 19

Ing. Veronika Tučková

Florbal chlapci - pražské semifinále

Týden před pololetními prázdninami čekal naše florbalisty další krok k obhajobě titulu. Všichni jsme věděli, že klání nebudou jednoduchá. Abychom postoupili do pražského finále, potřebovali jsme skončit alespoň do třetího místa. Náš plán začal mít trhliny již od prvního zápasu, který skončil nerozhodně 6:6. V druhém zápase jsme nechtěli nic podcenit a od začátku jsme hráli aktivně. Jak se však ukázalo, tak soupeř chtěl o něco více. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 3:3. Nakonec nás však soupeř přetlačil v poměru 5:3 a na nás čekal zápas pravdy, který měl rozhodnou o třetím postupujícím. Poslední utkání bylo pro nás jasnou záležitostí. Soupeře jsme téměř nepustili k míčku a po hladké výhře 6:0 se můžeme těšit na březnové finále.

Všem hochům děkujeme za předvedené výkony.

Mgr. Kamil Sedlák

florbal.psemifinale.jpg

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 13. 1. 2020 proběhlo v ředitelně školy slavnostní vyhlášení vítězů školního kola Olympiády v anglickém jazyce.

První místo obsadil Vojtěch Semecký ze 4. C, druhé místo získal Kryštof Závodský ze 3. B a o třetí místo se podělili Filip Lazar ze 4. C a Martin Veselý z 1. D. Vítězové si z rukou paní ředitelky Barbory Smutné převzali diplomy a odměny. Vojtěch Semecký ze 4. C postupuje do krajského kola soutěže, takže mu držme palce do dalšího boje.

Vítězům školního kola gratulujeme a děkujeme všem účastníkům této soutěže.

Za organizaci soutěže: Dr. Ladislava Marešová

anjol19.jpg

Soutěž v německé konverzaci

Dne 16. 12. se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v německé konverzaci.

Na 1. místě se umístil Dominik Ludl ze 3. A, na 2. místě Sabina Rychterová ze 3. B a na společném 3. – 4. místě Vojtěch Matuška ze 2. D a Anežka Kelly ze 3. A.

První dva postupují do obvodního kola. Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za účast.

Mgr. Dagmar Falková a Mgr. Petra Outratová

soutez.njk.19.jpg