Soutěže

Přírodovědný klokan

Dne 16. 10. 2019 proběhlo na naší škole školní kolo Přírodovědného klokana. Celkem se zúčastnilo 31 žáku z prvních a druhých ročníků.

3. místo obsadila Pišková Karolína z 1. A.

2. místo obsadila Gibková Sophie z 2. C.

1. místo obsadil Vaněk Dominik z 1. A.

Výhercům gratulujeme a všem účastníkům za účast.

Komise přírodních věd

První krůček k obhajobě

Minulý školní rok jsme se prokousali až do republikového finále ve florbale, odkud jsme si přivezli zlaté medaile. Obhajoba, jak je známo, bývá mnohdy těžší než první vítězství.

První kolo tento mýtus zatím nepotvrdilo. V Unihoc aréně se sešly 4 týmy, které se mezi sebou utkaly vzájemně. Prvního obávaného soupeře jsme přehráli a branku jsme inkasovali až v poslední minutě. Skóre 8:1 bylo zasloužené a už jsme pomalu začali tušit, že první kolo zvládneme. Naše tušení se naplnilo po dalších dvou výhrách 7:0 a 16:1. S celkovým skóre 31:2 jsme ovládli turnaj a postoupili do dalších bojů, kde budeme muset udělat další krůček k obhajobě zlata.

Moc děkujeme všem hochům za reprezentaci naší školy.

fif

Horní řada zleva: Počta Kryštof 1. B, Eisenkolb Matěj 3. D, Staněk Lukáš 4. A, Fryš Marek  3. D, Svoboda Tomáš 3. D, Máca Vojtěch 1. B

Spodní řada zleva: Netrefa Lukáš 4. D, Jambor Matěj 1. C, Krupička Vojtěch 1. C, Vejlupek Lukáš 2. C, Havlín Ondřej 4. A

Brankář: Koníček Miroslav 3. D

Celostátní olympiáda z ruského jazyka

Naší žákyni Hanně Feyer byl v pondělí 10. června 2019 v Brožíkově síni Staroměstské radnice předán pamětní list za úspěšnou reprezentaci školy v celostátní olympiádě z ruského jazyka. Oceněné žákyni gratulujeme a přejeme další úspěchy.

olympiada.RUJ.19

Třetí v Praze

Na podzim jsme se probojovali s našimi fotbalisty do finále Prahy. 10 nejlepších týmů bylo rozdělené na 2 pětičlenné skupiny, ze kterých první dvě družstva postoupila do semifinále. Naši kluci vstoupili do turnaje velice laxně a soupeře doslova podcenili. Za stavu 1:1 došlo až na penalty. V této loterii jsme měli bohužel už méně štěstí a prohráli jsme. V šatně jsme se namotivovali a v dalších třech zápasech jsme již soupeřům nedali šanci. Takže jsme postoupili do pátečního semifinále.

V semifinále nás čekalo Gymnázium Postupická. Náš, opět laxní přístup nás stál poločasové tříbrankové manko. V polovině jsme si řekli, že zápas není ztracen a zkusíme s tím ještě něco udělat. Po změnách v sestavě jsme postupně srovnali na 3:3 a opět nás čekaly neatraktivní penalty. A opět neúspěšně. Zbyly nám jen oči pro pláč a čekání na zápas o třetí místo. Tam jsme se setkali s OA Edvarda Beneše. Bylo těžké hledat motivaci. Do poloviny zápasu byl stav nerozhodný. Pak naši borci zabrali a s přehledem vyhráli 5:2 a převzali si od pořadatelů pohár a medaile za třetí místo. Klukům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Kamil Sedlák