Soutěže

Soutěž pražských hispanistů

Dne 6. 12. 2017 se naše studentka Rebeca Byšková ze 3.A zúčastnila celopražského kola Soutěže pražských hispanistů, kde se jí podařilo ve II. kategorii získat krásné 5. místo a „předběhnout“ tak i studenty z prestižních pražských gymnázií. Děkujeme Rebece za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů!

Bc. Anna Křenková

Soutěž v německé konverzaci

Ve dnech 12. a 13. prosince se na naší škole konala soutěž v německé konverzaci. Z 38 přihlášených žáků postoupilo 12 do druhého kola a tři vítězná místa obsadili:

1. Aleš Macák, 3. D

2. Michal Beran, 2. D

3. David Šmejkal, 3. C

Všichni tři postupují do obvodního kola. Gratulujeme!

Všem žákům děkujeme za účast a velmi pěkné výkony. Doufáme, že i příští rok budeme mít tak hojnou účast a tak šikovné účastníky.

Mgr. Dagmar Falková, Mgr. Petra Outratová, PhDr. Eva Trojková

Soutěž v NJ Soutěž v NJ

Mikulášský turnaj

V úterý 5. prosince 2017 jsme se zúčastnili soutěže v psaní na klávesnici Mikulášský turnaj. Soutěž se konala na OA Dušní v krásné sváteční atmosféře. Konkurence byla veliká, neboť pozvání přijali nejlepší písaři z většiny obchodních akademií v Praze.

Tím větší byla a je naše radost, když první místo získal náš Jan Linhart ze třídy 2.D a páté místo obsadil Pavel Černý ze stejné třídy. Oběma studentům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů ve studiu i v dalších soutěžích.

Ing. Jana Guryčová

Divadlo v NJ

Plavecko-běžecký pohár

Polovina listopadu nasměrovala naše borce do kobyliského bazénu, kde startoval první ročník „plavecko-běžeckého poháru SŠ“. Všichni aktéři včetně těch, co měli s orientací drobnější potíže, dorazili v 9:30 před bazén na Šutce. Po krátkém úvodu organizátorů se už všichni těšili, jak ochutnají chuť chlóru místního bazénu.

V soutěžních rozplavbách jsme dopadli dobře a do běžeckého závodu jsme nastupovali s minimálními ztrátami. V některých kategoriích jsme startovali i z první příčky. Počasí a terén čimického háje nám nad míru vyhovovaly a běžecká část se stala naší dominantou.

V kategorii chlapců prváků uhájil (navýšil) svůj náskok z plavecké části Matyáš Bokoč z 1. D. Tomáš Mejdr, také ze třídy 1. D, vybíhal na start běžeckého závodu z třetí pozice, ale dokázal se prodrat až na druhé místo, a to hlavně díky dobré masérské práci jeho kouče. V kategorii chlapců o rok starších jsme měli pouze jednoho zástupce. Dominik Bobok z 2. B však dokázal zaběhnout nejlepší čas a pověsil si na krk zlatou medaili.

Kategorie dívek byla z naší strany zastoupena mnohem menším počtem závodnic, ale i tak nám slečny zacinkaly. V kategorii prvaček vybojovala výborným během první místo Petra Štolbová z 1. C, byť nevybíhala po plavání z přední příčky. Bronzovou medaili si z této kategorie odnesla Nikola Kaplanová z 1. C.

Posledním želízkem v ohni v kategorii dívek byla třeťačka Tereza Businská, která předvedla nejlepší běžecký výkon a zaslouženě si doběhla pro zlato.

Všem, kteří se zúčastnili, patří velké díky.

Mgr. Kamil Sedlák