Náš příspěvek k 17. listopadu

Letos slavíme 30. výročí od doby, kdy studenti vyburcovali většinu národa k tomu, aby se postavil totalitní moci. Díky tomu dnes žijeme v demokratické společnosti.

Jako poděkování tehdejším hrdinům jsme na pátek 15. 11. 2019 připravili projektový den věnovaný listopadovým událostem roku 1989. Do příprav se pod vedením učitelů aktivně zapojily všechny druhé ročníky, třídy 3. B. 3. C, 3. D a jednotlivci z ostatních tříd napříč všemi ročníky. Pozvali jsme mezi sebe pamětnice těchto událostí, a tak si některé třídy mohly vyslechnout jejich vyprávění vztahující se k listopadu 89´.

Naše oslavy začaly žákovským koncertem, v němž zpěváky svou účasti podpořili i někteří vyučující. V jednotlivých třídách pak následovala projekce krátkých filmů s tematikou listopadu 89´, řada žákovských prezentací v češtině, angličtině i němčině, beseda s pamětníkem. Mimo třídy byla umístěná „historická expozice“ a muzeum 80. let.

Na závěr jsme zaplnili školní hřiště ve vnitrobloku – „náš Václavák“. Nezapomněli jsme si vzít listopadová hesla, vlajku, svazek klíčů a za zpěvu písně Náměšť a poslechu Modlitby pro Martu jsme zakončili projektový den.