Výměnný pobyt s Italy

2. října přiletěli studenti z naší spřátelené střední školy ve Fasanu. Ubytovali je naši žáci na celý týden, takže měli mnoho možností seznámit se s hlavním městem i zbytkem České republiky. Počasí nám zrovna nepřálo, ale to nikoho nezastavilo v podniknutí všech naplánovaných aktivit jak uvnitř, tak vně školy. Italové ocenili dopolední program s českými profesorkami i pozdější akce se samotnými studenty, které jsme vymýšleli sami. Naše jídlo pro ně byla jedna velká neznámá. Zaujali je knedlíky s omáčkou na jakýkoli způsob i České (samozřejmě nealkoholické) pivo. Na oplátku nám někteří předvedli i své kulinářské schopnosti, většinou nějakou variací těstovin.

Poslední den si prověřili získané vědomosti o Praze a my zjistili co vše víme o Itálii, kam do rodin našich nových kamarádů odlétáme příští měsíc.

Rozálie Sojáková, 4. A