Přednáška prof. Hilského

Studenti 4.A, 3.C, 3.B a 2.A navštívili dne 12.11.2019 přednášku prof. Hilského s názvem Úsvit vědy v Shakespearově Anglii. Tato přednáška se konala v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd České republiky pod záštitou British Council v Městské knihovně v Praze.

Přednáška prof. Hilského, nejvýznamnějšího českého shakespearologa, byla velmi zajímavá. Studenti, kteří se ve škole učí o životě a díle W. Shakespeara, si mohli rozšířit své znalosti o době, ve které se tento autor pohyboval. Prof. Hilský velmi barvitě a do podrobností představil dobu W. Shakespeara jako přelomové období rozvoje věd. Poukázal na intelektuální práci na anglických univerzitách, které přispěly k všestrannému pokroku. Konkrétně hovořil o rozvoji matematických věd, o astronomii, o lékařství, o právních vědách a o teologických otázkách. W. Shakespeare žil v převratné době, která přinesla světu velké změny. I dnes žijeme v době, která je velmi hektická, kdy objevy, zejména v moderních technologiích, přinášejí nečekané změny. Možná, že i tyto souvislosti si uvědomovali naši studenti, když odcházeli z přednášky prof. Hilského. Děkujeme za možnost návštěvy této akce.

L. Marešová, J. Mudrová