Fiktivní firma

Letos v naší škole měly třetí ročníky (obory klasické obchodní akademie a ekonomického lycea) úplně poprvé možnost si vybrat za předmět Fiktivní firmu. Od září jsme pilně pracovali od úplného založení až po samotné obchodování s klienty. Nyní zde existují RIVIA, s. r. o. (foto-reklamní společnost) a Vask, s. r. o. (prodej fitness zařízení a doplňků stravy).

Ve dnech 20. 3. – 23. 3. 2019 jsme se zúčastnili 25. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem, který se konal v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Ve středu jsme zdobili stánky a připravovali je k obchodování a následně se začali propagovat a uzavírat obchody s ostatními firmami. Ve čtvrtek a v pátek se veletrh otevřel i pro veřejnost. K vidění bylo možné si prohlédnout a nakoupit celkem u 124 českých i zahraničních firem.

Když budu mluvit za naši firmu RIVIA, s. r. o., tak si myslím, že jsme si to neskutečně užili a nasbírali mnoho nových zkušeností. Já konkrétně jsem si užila práci fakturantky a také hostesky rozdávající letáčky. Díky tomu jsem se mohla naučit pracovat v programu na faktury a také si vyzkoušet jednání v angličtině se zákazníky.

Myslím, že jsme dopadli velmi dobře - v celkovém hodnocení se VASK, s. r. o. umístila na 23. místě a RIVIA, s. r. o.dokonce na krásném 10. místě!
A jako poslední a to nejlepší na závěr je to, že se nám podařilo vyhrát 3. místo za nejlepší katalog!!! Všichni jsme moc nadšení a přejeme budoucím spolužákům hodně štěstí na dalším veletrhu.

Petra Adámková, 3. A
RIVIA, s. r. o.