Pojeďme do jižní Itálie

Ve dnech 29. 1. - 31. 1. 2019 naši Obchodní akademii navštívili v rámci projektu EU Erasmus+ tři učitelé z italské střední školy z města Fasano, aby společně s našimi učiteli vypracovali postup spolupráce.erasmus

Tento projekt nabízí možnost 24 našim a 24 italským žákům účastnit se týdenního výměnného pobytu na téma „Jsem také evropský občan“. Žáky podílející se na tvorbě projektu čekají mezinárodní sportovní utkání, bohatý kulturní program, společné objevování přírodních krás a historických památek. Italští žáci se v září 2019 mohou těšit například na vlastivědnou a historickou prohlídku Prahy, návštěvu českého pivovaru a naši žáci se v říjnu 2019 seznámí s provincií Brindisi, kde se nachází město Fasano, a poznají krásy tohoto regionu a ochutnají pověstné italské farmářské výrobky přímo od výrobců.

Společně strávený týden v rodinách jistě přinese mnoho nezapomenutelných zážitků a možná i nová přátelství na celý život.