Soutěž Time Project 2017

timeproject
www.timeproject.org

Ze čtvrtka 7.12 na pátek 8.12 se na naší škole konala akce TIME PROJECT.

Tato akce spočívá v tom, že žáci školy vymyslí 25 zajímavých, nejlépe těžkých otázek o zemi, ve které žije. Tyto otázky jsou potom posílány dalším školám po celém světě. Na otázky se odpovídá pomocí internetu. Jde vlastně o to, jak nejrychleji a nejsprávněji odpovědět.

Na naší škole se účastnilo 20 žáků. Ve škole jsme měli sraz ve 23:00, všichni jsme se sešli a připravovali se na soutěž, která samotná začala v 1h ráno. Odbyla 1h ranní a soutěž mohla začít. Každý z nás měl přidělený jeden počítač. Během prvních pár sekund jsme obdrželi otázky, které nám byli vytištěny na papír. Byli jsme obeznámeni, že nás čeká 250 otázek. Čekala nás těžká práce, ale všichni jsme se na to těšili. Dostávali jsme například zajímavé otázky z Itálie, Tchaj-wanu, Polska atd. Pro nás byli nejvíce obtížné otázky od studentů z Tchaj-wanu. Chýlil se konec, odpovídali jsme na poslední otázky. Podařilo se nám odpovědět na všechny otázky kolem 3:30 ráno. Všichni jsme odhlasovali odpovědět na poslední otázku a uzavřeli tím soutěž.

Podle mého názoru se celá akce doopravdy povedla. Děkujeme profesorkám Mgr. Janě Srbové a Mgr. Monice Marešové, že nám poskytly příjemné pohoštění a vydržely s námi celou noc. Doufáme v dobré výsledky a těšíme se na příští rok.

Natálie Nováková, 3. A