Festival vědy

Ve středu 6. září 2017 tři třídy lycea z naší školy vyrazily do Dejvic na Festival vědy.

V rámci festivalu jsme navštívili stánky jednotlivých fakult ČVUT a VŠCHT, kde studenti prezentovali své obory. K vidění toho bylo opravdu mnoho. Nejvíce nás zaujal trenažér řízení kamionu u stanoviště oboru dopravy. Nutno podotknout, že každý řidič nedobrovolně zakončil svou jízdou smykem ze silnice a díky tomu měli i přihlížející o zábavu postaráno. Několik našich studentů také využilo možnost vyzkoušet si svou přesnost ve střelbě. K překvapení všech prokázali velmi dobrou mušku.

Akce se nám líbila a vzhledem k hektickému začátku roku byla příjemným a poučným odreagováním jak pro učitele, tak pro studenty.

L. Jandíková, J. Soukop – 3. B