Návštěva z Dánska

Dne 22. 9. 2016 se na naši školu přišli podívat studenti ze školy Odense Friskole z městečka Odense v Dánsku ve věku patnáct až šestnáct let.

Na začátku jejich návštěvy předvedli studenti třídy 4. D pod vedením Mgr. Pascala Rakotomizao v rámci přípravy na maturitní zkoušku krátkou prezentaci představující naši školu, Prahu a Českou republiku. Poté se mladí Dánové, již za doprovodu studentů 1. A, podívali, jak to u nás ve škole vypadá. Následovala velmi čilá diskuze v malých skupinkách se studenty tříd 2. C a 2. E za asistence dánských a našich pedagogů.

Hlavním přínosem podobných akcí je především v tom, že se ke slovu dostane úplně každý a angličtina a komunikace v ní tak získá zcela novou podobu – a to reálného světa. Mnozí žáci stačili navázat facebooková přátelství a slíbit, že si určitě napíší i v budoucnu. Třídu pak všichni opouštěli s dobrým pocitem, že dokáží komunikovat v cizím jazyce a s úsměvem na rtech.

Mgr. Jana Diblíková