Zprávy z praxe v Německu 2016

Zprávy z praxe v Německu 2016

 

Praxe v Německu od 2. května do 27. května 2016

V pondělí 2. května 2016 odjelo osm žáků druhých a třetích ročníků na praxi do Německa.

Praxe probíhala ve třech destinacích nedaleko města Cottbus. 

Praxe v Německu – díl 1.

Po pěti dnech praxe se jako první ozvali Monika a Lukáš.

Daří se jim dobře a jsou zatím spokojeni s prací i s následným odpočinkem.

Posílají dokonce několik obrázků z místa svého pobytu.Praxe v Německu – díl 2.

Tento týden, byl pro nás velice náročný. Poznávaly jsme své kolegy a učily se práci v pohostinství (prostírání stolů jak na snídani, tak na večeři). Personál je zde velice příjemný a ochotný. V našem volném čase jsme spíše spaly, protože jsme byly velice unavené z práce, na kterou jsme si již zvykly. Velkým přínosem pro nás byly dvě dřívější praktikantky, které nám zde pomohly se spoustou věcí a s orientací v hotelu. Jedním velkým mínusem pro nás, je to, že bohužel většinu času pracujeme odděleně (tzn. jedna z nás má volno a druhá pracuje). Pevně věříme v to, že toto bude první a poslední mínus po celou dobu praxe. Zasíláme i fotografie.

Andrea a KarolínaPraxe v Německu – díl 3.

Chtěly bychom vás seznámit s průběhem naši praxe v Německu.
Hned po příjezdu do hotelu Am Seegraben jsme byli seznámeni s místním ředitelem a naší budoucí pracovní naplní. Krátce nato jsme podnikli malou procházku po okolí a nakonec jsme se my, které tu zůstáváme, rozloučily s ostatními, kteří odjeli do svých hotelů.
Druhý den nám naše kolegyně ukázala celý hotel a řekla nám, jak to tu chodí. Po celý zbytek dne pak bylo volno.
První pracovní den byl těžký, ale všechny jsme ho zvládly. Bára A. byla na servisu u baru, kde se naučila stáčet pivo a připravovat kávu, Gábina Š. pomáhala v kuchyni, kde nejčastěji krájela zeleninu nebo byla na myčce, Bára C. a Vita M. se seznamovaly s ranním servisem. Obsluha při snídaních, doplňování jídla. Po obědě přípravy na večeři. Prostíraní stolů.

Holky z hotelu „Am Seegraben“Praxe v Německu – díl 4.

V posledních dnech jsme měly hodně volna a tak jsme poprosily rodiče, aby nám přivezli kolečkové brusle a tak jsme dnes sportovaly. Počasí zde máme stále krásné, nelze odolat opalování.

V pondělí 23. května jsme byli všichni s paní Jahn v Berlíně, výlet se opravdu vydařil, počasí nám také přálo, takže si nemůžeme na nic stěžovat. V Berlíně jsme místo chození vymysleli jízdu na lodi, se kterou jsme propluli skoro celým Berlínem. V neposlední řadě samozřejmě nesměly chybět nákupy v Primarku.
Doufáme, že poslední dny budou krásné jako celý měsíc.

Andrea, Karolína a VitaPraxe v Německu díl 5.

27. června 2016 skončila praxe v Německu. Kolem půl jedenácté dopoledne byl zahájen program v zasedací místnosti. První se ujala slova paní Angelika Jahn, uvítala všechny účastníky a následně předala slovo panu řediteli hotelu „Am Seegraben“. Ten srdečně poděkoval za odvedenou práci a zdůraznil, že všichni praktikanti a praktikantky byli pro svá jednotlivá pracoviště cennou posilou. Poté paní Jahn dala prostor našim praktikantům a praktikantkám, aby přednesli své předpřipravené prezentace.

Jednotlivé dvojice prezentovaly, v jakém hotelu působily, jaká byla náplň jejich běžného pracovního dne, jaké byly jejich výlety do Cottbusu, Berlína a do Spreewaldu v rámci volných dní, jak trávili svůj volný čas po směně a co jim tato praxe podle jejich názoru přinesla. Po skončení všech prezentací paní Jahn rozdala osvědčení jednotlivým účastníkům o absolvování praxe a europass, poté následovala čtvrthodinka pro vyplnění a podepsání několika formalit, závěrečné slovo paní Jahn a následně jsme se všichni odebrali do restaurace hotelu, kde jsme byli pozváni na společný oběd zakončený chutným pudinkem. Poté následoval odvoz mikrobusem a jedním osobním automobilem na vlakové nádraží a rozloučení s paní Jahn.