Zájezd do jižních Čech

Ve dnech 09. – 11. 06. 2015 se 10 studentů a dvě profesorky naší školy zúčastnili společného zájezdu s rakouskými studenty do jižních Čech (společný zájezd v rámci meziškolní spolupráce BHAK-BHAS Hollabrunn, Rakousko a OA Kubelíkova 37, Praha 3).

Program byl velmi náročný, ale pro všechny jistě i zajímavý. Navštívili jsme zámek v Českém Krumlově, zámek Hluboká nad Vltavou, byli jsme na exkurzi v budějovickém Budvaru, projeli se na vorech po Vltavě, procházkou (s průvodcem) jsme si prohlédli historické centrum Českých Budějovic. Přesto nám ještě zbyly síly na hodinu bowlingu, hraní stolního tenisu nebo jen popovídání mezi sebou za použití tří jazyků.

Potěšilo nás, že němčina našich studentů byla přece jen o maličko lepší než čeština studentů rakouských, při nejhorším se všichni domluvili anglicky.

Dny uběhly rychle a poslední den, po návratu z Hluboké, jsme se museli rozloučit.

Doufáme, že navázaná přátelství, vyměněné adresy a maily nezaniknou, a že se tato spolupráce bude i nadále úspěšně rozvíjet formou dopisování a krátkých či delších oboustranných návštěv.

Zároveň děkujeme našemu studentu Rolandu Česalovi ze 3.A za praktickou pomoc v řešení místní hromadné dopravy a prohlídky Č. Budějovic. Rovněž studenti 2.A, Filip Minster a Marek Přibyl, zasluhují pochvalu za pomoc majiteli penziónu při sešroubování stolu na stolní tenis.

D. Falková