Návštěva z Nokie

Návštěva z Nokie

Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze25 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o
Client OS:Unknown
PHP:5.3.3-7+squeeze25

 

Před časem mne skrze portál eTwinning (sociální síť pro učitele) kontaktovala učitelka angličtiny a němčiny ze základní školy z finské Nokie s přáním navštívit naši školu. Žáci posledního, tedy devátého ročníku se třemi pedagogy tak učinili během pětidenního pobytu v Praze. V jejich zájmu bylo jednak zúčastnit se běžné výuky na naší škole, ale také seznámit nás se systémem finského školství, které je v současné době nejlepším v Evropě.

V rámci prezentace, na které se podíleli sami studenti, proběhla diskuze o rozdílech mezi naším a finským školstvím, která plynule přešla v diskuzi o všeobecnějších tématech ze života teenagerů. Na finském školském systému naše studenty zaujaly především předměty jako náboženství či domácí práce, ale také úroveň angličtiny samotných žáků stejně jako jejich zájem o volitelné předměty a samotné vzdělávání.

V druhé hodině se po krátké prohlídce školy skupina rozdělila a žáci, jejichž druhým cizím jazykem je němčina, se zúčastnili hodiny němčiny a ostatní, jejichž druhým cizím jazykem je švédština, se zúčastnili hodiny španělštiny, v jejímž závěru se ještě krátce podělili o zkušenosti s učením se cizím jazykům.

Naše první setkání s eTwinningem bylo tedy ryze pozitivní a doufáme, že budou následovat další projekty, které našim žákům přiblíží svět a obohatí je o zkušenosti s ostatními kulturami.

 

Mgr. Gabriela Horňáková