Chemie a energie

Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze25 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o
Client OS:Unknown
PHP:5.3.3-7+squeeze25

I v tomto školním roce k nám na školu zavítala Jitka s Martinem z VŠCHT v Praze, aby ukázali našim žákům z 1. a 2 ročníků mnoho zajímavých pokusů, které se týkaly různých forem energie. Seznámili nás se zdroji přírodní energie, s principem parního stroje a jeho účinností ve srovnání se současnými motory, s využitím fotovoltaických článků, ale také supravodičů. Supravodič nám představili pod názvem YBaCuO a většina žáků dokázala pojmenovat značky prvků. A co vy? Dokázali byste to také?

Studenti si mohli také zasoutěžit a získat několik zajímavých odměn. Na závěr hodiny se s námi Martin rozloučil střelbou z perkusní pistole z okna učebny. Hodina byla velmi zajímavá, vtipná a plná aktivit, takže se žákům velmi líbila.

Naše díky patří Jitce a Martinovi, že se plni síly a nadšení, i přes velké vedro, podělili o zajímavé poznatky a děje, se kterými se také setkáváme v každodenním životě, ale vždy je nevnímáme.

Mgr. P. Šrámková