Návštěva z Dánska

Ve středu 26. února nás v hodině angličtiny navštívili dánští studenti.

Rozdělili jsme se do skupin přibližně po 3 lidech a Dánové si k nám přisedli. Byli podobně staří jako my. Pochází z města Varde a chodí do školy Varde Handelsskole og Handelsgymnasium. Bylo to docela zajímavé, nejprve jsme se představili navzájem, jak se jmenujeme, a pak padaly otázky typu: jak se máme, jak se jim líbí v Praze, jaké památky navštívili, atd.

Stejně jako u nás byli někteří dánští studenti více suverénní a někteří spíše stydliví. Někteří začali hned mluvit a jiní raději mlčeli a jen poslouchali.

Myslíme si, že je to určitě dobrá zkušenost. Nakonec jsme se vyfotili a budeme mít památku my i oni.

Jen škoda, že nás večer nepozvali do hospody, abychom ještě více procvičili angličtinu a mohli ověřit rčení: ,,Pije jako Dán“.

Markéta Filipová a Klára Míková, 3. A

danove.v.praze