Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze25 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o
Client OS:Unknown
PHP:5.3.3-7+squeeze25

Jak se můžeme dozvědět z různých internetových zdrojů a wikipedie, Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Název vznikl zkrácením anglického "All-Hallows-eve", tedy "Předvečer Všech svatých". Halloween vznikl z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku.

Studenti naší školy si tento svátek mohli již podruhé užít 31. října v rámci výuky anglického jazyka. Většina vyučujících dorazila do školy převlečena do kostýmů a nejen sladkosti byly příjemným zpestřením běžné výuky. Už nyní se těšíme na další ročník.

Za vyučující anglického jazyka
Mgr. Jana Diblíková