Přednáška v americkém kulturním centru

Shromáždili se tam, aby se zúčastnili přednášky o amerických svátcích vedené jednou z diplomatek ve službách USA v Praze. Protože místnost, kde se konala tato přednáška byla docela malá na to aby přijala celou skupinu všech studentů ze třetího ročníku, střídali se studenti ve skupinkách po hodině. Obdivoval jsem paní diplomatku za to, že musela opakovat třikrát po sobě tu samou prezentaci. Asi musela. Pro ni to byla běžná rutina.

Prezentace byla výborně připravena. Obsahala obrovské množství informací a fotek. Díky perfektní přípravě se studenti třetího ročníku z OAK vůbec nenudili. Musím podotknout, že i studenti z OAK byli též připraveni, jelikož měli spoustu přichystaných otázek. Bohužel, nebyl prostor k tomu, aby se na něco mohli zeptat. Nebo se možná studenti z OAK nechtěli ptát, nebo se styděli a raději si otázky ponechali jen na papírech.

Po přednášce se studenti mohli rozhlédnout po bohatě vybavené knihovně, která se nachází v tomto americkém centru a mohli si odnést knihu zdarma. Jaké byly ozvěny po této přednášce o amerických svátcích se uvidí až v době maturity protože součást maturitních otázek jsou právě americké svátky.

Na závěr bych řekl, že Američané dobře vymysleli své sváteční dny, protože vždy mají volné pondělí. Tak jsem si řekl, pojďme také ty naše svátky oslavit tak, abychom měli stejně jako oni volné pondělky.

Pascal Rakotomizao