Školní akce

Ekologický projekt

Ve dnech 27. - 29. 1.  proběhl na OA Kubelíkova ekologický projekt navazující na obsah učiva předmětů základy přírodních věd a biologie v 1.ročníku.  Globální ekologické problémy rozhodně nenechávají naše žáky v klidu a v rámci výuky se jim věnují již několik let. Umí problémy nejen pojmenovat a pochopit, ale i v rámci kritického myšlení k nim zaujmout postoj a následně hledat řešení. Vygradováním celého projektu byla tzv. dramatizace  zvoleného ekologického tématu.

Mgr. Yvetta Hybnerová

ekologický projekt

Zeměpisná olympiáda

Dne 24. 1. 2020 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády.

Do soutěže se přihlásilo 15 žáků z 1. - 3. ročníku. Největší zastoupení měli druháci.

A jak se jim dařilo řešit úkoly, ve kterých se testovaly nejen znalosti, ale i dovednosti z nejrůznějších oblastí geografie?

1. - 2. místo:   Ondřej Tůma 2. B, Jakub Kolář 1. C

3. místo:          Dominik Fábera 2. D

Tito tři žáci postupují do oblastního kola, které proběhne v únoru.

Všem zúčastněným děkuji, nejlepším blahopřeji a přeji hodně úspěchů v dalším kole.

PaedDr. Jiřina Škodová

Vánoční zpívání

Dne 19. 12. 2019 se o velké přestávce v 1. patře školy uskutečnila akce Vánoční zpívání. Do této akce se zapojila 1. C, 2. A, 2. B, 2. C a 2. D. Studenti svým spolužákům postupně zazpívali vánoční koledy v anglickém, německém, ruském a španělském jazyce. Poté vystoupily sólistky – Namu a Monika z 2. A. Závěr akce patřil Luboši Machkovi, který zahrál a zazpíval jednu z nejznámějších českých koled. Přihlížející studenti se spontánně zapojovali do akce, zpívali s námi a tleskali do rytmu. Bylo vidět, že je to baví. Myslím, že tato akce dokázala vytvořit příjemnou atmosféru a naladit studenty na přicházející vánoční svátky.

Chtěla bych poděkovat profesorkám naší školy za přípravu studentů na jednotlivá vystoupení, jmenovitě prof. Hapalové, Kyselé, Outratové a Křenkové. Velké poděkování patří prof. Machkovi, který vystoupení hudebně doprovázel, hrál na kytaru a zařizoval vše ohledně ozvučení akce.

Za organizaci akce: Ladislava Marešová

vanocni.zpivani.19

Exkurze do knihovny při Akademii věd ČR

Dne 12.11.2019 jsme s 1.A navštívili komentovanou prohlídku knihovny Akademie věd na Národní třídě, která se široké veřejnosti otevřela díky celostátní akci Týden vědy a techniky AV ČR. Paní knihovnice nám popsala historii budovy, vysvětlila její služby a popsala žákům způsoby třídění knih, vyhledávání v databázích a třídění informací. Žáci mohli nahlédnout do již nefungujícího "kartičkového katalogového vyhledávacího systému" a snad si uvědomili přínos a ulehčení práce při vyhledávání informací díky elektronickým databázím a internetu.

Mgr. Radka Čudová

fif fif