Školní akce

Pojeďme do jižní Itálie

Ve dnech 29. 1. - 31. 1. 2019 naši Obchodní akademii navštívili v rámci projektu EU Erasmus+ tři učitelé z italské střední školy z města Fasano, aby společně s našimi učiteli vypracovali postup spolupráce.erasmus

Tento projekt nabízí možnost 24 našim a 24 italským žákům účastnit se týdenního výměnného pobytu na téma „Jsem také evropský občan“. Žáky podílející se na tvorbě projektu čekají mezinárodní sportovní utkání, bohatý kulturní program, společné objevování přírodních krás a historických památek. Italští žáci se v září 2019 mohou těšit například na vlastivědnou a historickou prohlídku Prahy, návštěvu českého pivovaru a naši žáci se v říjnu 2019 seznámí s provincií Brindisi, kde se nachází město Fasano, a poznají krásy tohoto regionu a ochutnají pověstné italské farmářské výrobky přímo od výrobců.

Společně strávený týden v rodinách jistě přinese mnoho nezapomenutelných zážitků a možná i nová přátelství na celý život.

Návštěva divadelního představení v angličtině

On 11th of December the second year classes went to DDM Ulita to see a play called The Winter's tale, written by William Shakespeare. It's a classical story about a king whose jealousy ends up casting out his own daughter. The acting was delightful and the actors spoke English understandably. All and all I personally enjoyed the play.

Kryštof Závodský, 2. B

100 let výročí vzniku Československé republiky

Přípravy k velkolepému výročí

Jak už všichni víme, 28. října uběhlo neuvěřitelných 100. let od vzniku Československé republiky. K tomuto výročí uspořádalo mnoho lidí i organizací spoustu různých akcí, aby uctili události, které bychom neměli nikdy zapomenout. Jak se na ono výročí připravovala naše škola?

Číst dále: 100 let výročí vzniku Československé republiky

Na značky!

Při příležitosti oslav 100. výročí republiky připravil kabinet tělesné výchovy vzpomínku na Sokolské slety.

Zakládáme tradici hromadných vystoupení. Na hřišti OA Kubelíkova cvičí 120 žáků v barvách trikolory, mezi nimi s akrobacií Bára a Marek z  1. C.

Díky všem:

žákyním 3. A za vytvoření Brány borců, zvukařům, fotografům, kameramanům, učitelům a hlavně cvičencům!

Podívejte se na naše video z akce: