Školní akce

Fiktivní firma

Letos v naší škole měly třetí ročníky (obory klasické obchodní akademie a ekonomického lycea) úplně poprvé možnost si vybrat za předmět Fiktivní firmu. Od září jsme pilně pracovali od úplného založení až po samotné obchodování s klienty. Nyní zde existují RIVIA, s. r. o. (foto-reklamní společnost) a Vask, s. r. o. (prodej fitness zařízení a doplňků stravy).

Ve dnech 20. 3. – 23. 3. 2019 jsme se zúčastnili 25. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem, který se konal v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Ve středu jsme zdobili stánky a připravovali je k obchodování a následně se začali propagovat a uzavírat obchody s ostatními firmami. Ve čtvrtek a v pátek se veletrh otevřel i pro veřejnost. K vidění bylo možné si prohlédnout a nakoupit celkem u 124 českých i zahraničních firem.

Když budu mluvit za naši firmu RIVIA, s. r. o., tak si myslím, že jsme si to neskutečně užili a nasbírali mnoho nových zkušeností. Já konkrétně jsem si užila práci fakturantky a také hostesky rozdávající letáčky. Díky tomu jsem se mohla naučit pracovat v programu na faktury a také si vyzkoušet jednání v angličtině se zákazníky.

Myslím, že jsme dopadli velmi dobře - v celkovém hodnocení se VASK, s. r. o. umístila na 23. místě a RIVIA, s. r. o.dokonce na krásném 10. místě!
A jako poslední a to nejlepší na závěr je to, že se nám podařilo vyhrát 3. místo za nejlepší katalog!!! Všichni jsme moc nadšení a přejeme budoucím spolužákům hodně štěstí na dalším veletrhu.

Petra Adámková, 3. A
RIVIA, s. r. o.

Pojeďme do jižní Itálie

Ve dnech 29. 1. - 31. 1. 2019 naši Obchodní akademii navštívili v rámci projektu EU Erasmus+ tři učitelé z italské střední školy z města Fasano, aby společně s našimi učiteli vypracovali postup spolupráce.erasmus

Tento projekt nabízí možnost 24 našim a 24 italským žákům účastnit se týdenního výměnného pobytu na téma „Jsem také evropský občan“. Žáky podílející se na tvorbě projektu čekají mezinárodní sportovní utkání, bohatý kulturní program, společné objevování přírodních krás a historických památek. Italští žáci se v září 2019 mohou těšit například na vlastivědnou a historickou prohlídku Prahy, návštěvu českého pivovaru a naši žáci se v říjnu 2019 seznámí s provincií Brindisi, kde se nachází město Fasano, a poznají krásy tohoto regionu a ochutnají pověstné italské farmářské výrobky přímo od výrobců.

Společně strávený týden v rodinách jistě přinese mnoho nezapomenutelných zážitků a možná i nová přátelství na celý život.

Návštěva divadelního představení v angličtině

On 11th of December the second year classes went to DDM Ulita to see a play called The Winter's tale, written by William Shakespeare. It's a classical story about a king whose jealousy ends up casting out his own daughter. The acting was delightful and the actors spoke English understandably. All and all I personally enjoyed the play.

Kryštof Závodský, 2. B

100 let výročí vzniku Československé republiky

Přípravy k velkolepému výročí

Jak už všichni víme, 28. října uběhlo neuvěřitelných 100. let od vzniku Československé republiky. K tomuto výročí uspořádalo mnoho lidí i organizací spoustu různých akcí, aby uctili události, které bychom neměli nikdy zapomenout. Jak se na ono výročí připravovala naše škola?

Číst dále: 100 let výročí vzniku Československé republiky