Školní akce

Sbírkové dny Světluška

Naše škola se tradičně zapojila do akce Světluška. Dne 7. 9. 2021 se naši studenti třídy 3.A rozběhli do pražských ulic a prodávali zde dárkové předměty pro akci Světluška. Účelem konání sbírky je získání prostředků na přímou pomoc dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Třídě 3. A se podařilo vybrat úžasných 20 302 Kč, které už putují na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Plakát k akci ke stažení.

26. Mezinárodní veletrh fiktivních firem

I v letošním školním roce naše škola Obchodní akademie, Praha 3, Kubelíkova 37 umožnila žákům třetích ročníků zvolit si velmi zajímavý předmět Fiktivní firma. V rámci tohoto předmětu jsme se 17. 3. – 18. 3. 2021 zúčastnili 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci nejen v ČR, ale i v celém světě byl uskutečněn pomocí on-line platformy Microsoft Teams. Myslím, že i v letošním roce si veletrh udržel svou vysokou úroveň a byl pro nás žáky velmi přínosným. Rád bych tímto poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci této akce, a bez nichž by se nemohla uskutečnit, zejména žákům firmy Antre, s. r. o. z Obchodní akademie, Praha 10, Heroldovy sady, kteří pro nás veletrh zorganizovali. Velmi si vážím možnosti podílet se na praktické ukázce fungování a vedení fiktivní firmy.

Tento rok se naše fiktivní firma Vask, s. r. o. zabývala nabídkou a zprostředkováním adrenalinových zážitků. Na mezinárodním veletrhu fiktivních firem se naše firma umístila v kategorii „Nejlepší firma veletrhu“ na celkovém 25. místě z 61 hodnocených fiktivních firem. V kategorii „Nejlepší katalog“ na 17. místě z celkového počtu 56 hodnocených katalogů. V kategorii „Nejlepší prezentace“ na 18. místě z celkového počtu 47 hodnocených prezentací.

Pamětní list ke stažení.

Marek Jadrný
ředitel fiktivní firmy Vask, s. r. o.

Exkurze do České národní banky

Dne 4. 9. 2020 se naše třída 4.B zúčastnila v rámci výuky ekonomiky exkurze do České národní banky. V prostorách ČNB jsme se mohli seznámit s její historií, a také jsme si na vlastní kůži mohli potěžkat pravou zlatou cihlu, která měla hodnotu 17 milionů korun a vážila 12,5 kilogramů. Exkurze se nám líbila, jsme rádi, že jsme ČNB mohli navštívit, a za její zprostředkování děkujeme vyučující ekonomiky.

Daniel Musil 4. B

Exkurze do České národní banky

Sbírkové dny Světlušky

Naše škola se tradičně zapojí do akce Světluška. Dne 9. 9. 2020 můžete v ulicích Prahy potkat naše studenty třídy 3. A, kteří budou prodávat dárkové předměty.

Můžete přispět zakoupením předmětu, nebo přispět i bez zakoupení předmětu. Účelem konání sbírky je získání prostředků na přímou pomoc dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Světluška 2020