Školní akce

Na značky!

Při příležitosti oslav 100. výročí republiky připravil kabinet tělesné výchovy vzpomínku na Sokolské slety.

Zakládáme tradici hromadných vystoupení. Na hřišti OA Kubelíkova cvičí 120 žáků v barvách trikolory, mezi nimi s akrobacií Bára a Marek z  1. C.

Díky všem:

žákyním 3. A za vytvoření Brány borců, zvukařům, fotografům, kameramanům, učitelům a hlavně cvičencům!

Projekt Planeta Země 3000

Návštěva žáků druhých  ročníků projektu Planety Země 3000 v kině Světozor byla "načasovaná". V zeměpise jsme zrovna dobrali Asii a základní informace (např. poloha na poloostrově Zadní Indie, pojem monzuny, buddhismus) jsme znali a ještě více si je upevnili.

Převážná většina programu však byla o zajímavostech. Myanmar nebo též Barma je totiž takový tajuplný zapomenutý ostrov uprostřed civilizace 21. století: pavoučí ženy, žirafí ženy, mořští nomádi, neobvyklé tradice, zlaté pagody, krásná příroda. Místní lidé toho moc nemají, ale pravidelně od roku 2014 Barma vyhrává anketu "The CAF World Giving Index", podle níž jsou Barmáni nejštědřejšími lidmi světa, jsou přátelští, ochotní téměř vždy a komukoliv nezištně pomoci. A jak je na tom v této anketě Česká republika? 128. místo ze 139 zemí...

Od společnosti Planeta Země 3000 jsme dostali pracovní listy, DVD, výukové informační karty, plakáty, díky nimž se můžeme k tématu vracet, pracovat s pojmy a učit se je zobecňovat pro jevy na celé Zemi.

V příštím roce se můžeme těšit na návštěvu Kolumbie.

PaedDr. Jiřina Škodová

myanmar.18

100 let výročí vzniku Československé republiky

Tento rok uběhne už 100 let od vzniku samostatného Československa. 28. října 1918 započala nová kapitola našich dějin, velmi důležitá a nezapomenutelná.

Na oslavu tohoto výročí se připravuje, kdo může, proto ani naše škola nezaostává a vrhá se do příprav plnou parou.

Co nás tedy čeká? Mnoho zajímavých akcí… Například relace našich spolužáků ve školním rozhlase, projdeme si i stoletím hudebních hitů, užijeme si společné zpívání na školní chodbě. Ale to je jen oznamování příchodu. Vše vypukne až 26. října, kdy proběhne velký projektový Den republiky. Těšit se můžeme na besedy s pamětníky, na „spartakiádní cvičení“ jako za starých časů (takže si okusíme aspoň trochu atmosféry tehdejší doby). Připravujeme si i prezentace, nástěnky, povídání a velký koncert školní kapely v tělocvičně. Velkým zážitkem pro všechny bude i zasazení našeho školního stromu republiky, kterým výjimečně nebude lípa, ale magnólie, abychom byli originální.

Nezbývá nám nic jiného, než jen trpělivě očekávat, až školní rozhlas oznámí začátek oslav. A předem si dovoluji říct, že bude na co koukat a co poslouchat.

Petr Šťastný 1. A

Sportovní liga ve velké kopané

V polovině měsíce října se výběr našich fotbalistů sešel na prvním kole Sportovní ligy středních škol ve velké kopané. Naše škola vsadila na mladší borce a jak se nakonec ukázalo, tak úspěšně. Naše základní jedenáctka s mohutným brankářem  předvedla famózní výkony a ve třech zápasech neobdržela ani branku. S výsledky 9:0, 3:0 a 5:0 jsme mohli slavit první místo a těšit se z postupu do celopražského finále, kde se v dubnu utká 10 nejlepších výběrů Prahy.

Všem našim fotbalistům děkujeme za skvělé výkony a vzornou reprezentaci školy.

sportovni.liga.fotbal.1.jpg

sportovni.liga.fotbal.2.jpg