Školní akce

Ekonomické soutěže

Dne 6. 6. 2018 se žáci Malečková Kateřina 3. D, Šmejkal David 3. C a Jandíková Lucie 3. B zúčastnili soutěže Ekonomický trojboj v OA Dušní. Vybojovali 3. místo.

Dne 7. června se žáci ze 2. A Šorf Dominik a Miler Marek zúčastnili soutěže IT Zeus v OA Resslova 5.

Blahopřejeme.

Ing. Jana Šimůnková

Sportovní kurz

V týdnu od 23. do 27. dubna jsme prožili 5 dní na sportovním kurzu na Staré Živohošti. Od začátku nám přálo počasí a tak jsme se mohli plně věnovat všem naplánovaným aktivitám, jako je softball, frisbee, jízda na lodičkách, chůze po laně přes vodní zátočiny a mnoho dalších.

Vše vyústilo soutěžemi a závody do kterých jsme šli s vervou, abychom urvali co nejvíce diplomů pro svou třídu.

Mgr. Kamil Sedlák

Návštěva sklárny Rückl

16. 4. 2018 zavítali studenti prvních ročníků do rodinné sklárny Rückl v Nižboru. Tato sklárna je již od roku 1846 známá svým prvotřídním broušeným křišťálem. Studenti měli možnost nahlédnout přímo do výroby a do tajů tohoto autentického řemesla.

Zajímavé je, že letos v této sklárně vznikla nová podoba Českého lva, autorem návrhu je umělecký ředitel Rony Plesl. Inspiroval se poetikou Josefa Lady a českým kubismem. Exkurze to byla velmi zajímavá a poučná.

Mgr. Monika Marešová

Deutsches Theater

Am 9. April waren wir im Theater. Nur wenige Schüler unserer Schule haben diese Vorstellung in deutscher Sprache besucht. Wir haben zwei schöne Märchen von Brüdern Grimm gesehen. Das erste Märchen erzählte über ein Mädchen, das Brennnessel liebte. Das zweite Märchen hieß Rapunzel und es war eine Geschichte von einem Mädchen, das in einem Turm gehalten wurde. Die Vorstellung hat uns sehr gefallen.

Tereza Kalová 3. A, Tereza Poštolková 3. C

Německé divadlo