Informace pro studenty 4. ročníků

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

www.KamNaVejšku.cz

Projekt vytvořila Asociace studentů a absolventů z přesvědčení, že pro správný výběr vysoké školy je zapotřebí kvalitní zdroj informací v ucelené podobě. A pro studenty zdarma. Online brožura vysokých škol nabízí kompletní přehled možností vysokoškolského studia.

Součástí elektronické brožury je také přehledný obsah pro snadnější vyhledávání oborů dle jejich zaměření (např. ekonomie, technika, lékařství atd.) a možnost vyhledávání dle klíčových slov. Navíc si brožuru lze uložit do počítače a detailně pročítat.

Ráda bych informovala studenty o informačním portálu Primát.cz (www.primat.cz), který slouží jako každodenní zdroj studijních materiálů a informací pro studenty.

Nesoustředí se pouze na vysokoškolské studenty, jak tomu bylo v minulých letech. V poslední době zaměřuje pozornost také na studenty čtvrtých ročníků středních škol. Rádi by usnadnili obzvláště závěrečný rok studia střední školy, přípravu na maturitní zkoušku a výběr vysoké školy.

Na portálu Primát.cz nyní právě pro tyto účely vznikla sekce přímo pro studenty středních škol, která se postupně plní jak studijními materiály využitelnými během přípravy na maturitu, tak ukázkovými otázkami státních maturit. Součástí je mimo jiné i test studijních předpokladů, který má budoucím studentům vysoké školy ujasnit směr, jakým by se vzhledem k jejich zájmům, zaměření a předpokladům měli při jejich cestě vysokoškolským studiem vydat.