Erasmus+

givingNa podzim minulého školního roku 2019-2020 jsme se zúčastnili výměnného pobytu s italskými studenty v rámci projektu Erasmus+. Nejdříve jsme na týden ubytovali Italy u sebe doma, ukázali jsme jim krásy Prahy a jak probíhá výuka na českých školách. Za měsíc jsme my vyrazili do Itálie. Bydleli jsme u svých přátel v jejich italských rodinách, viděli hodně památek Fasana, města, odkud naši kamarádi pocházeli, také památky z okolních měst, ochutnali barvy Italské kuchyně a vyzkoušeli si jaké to je chodit do italské školy, ale hlavně získali mnoho přátel z Itálie na celý život.

Je to již rok, co jsme se s nimi viděli naposledy, jsme ale téměř všichni stále v kontaktu. Píšeme si různé zážitky a posíláme si fotky z našeho setkání. Ještě dnes, rok po setkání, vznikají vzpomínkové materiály na internetu o tom, jak náš projekt probíhal.

Velké poděkování od celé výletní skupiny patří naší paní ředitelce, Mgr. Barboře Smutné, za umožnění takového skvělého zážitku. Dále také děkujeme paní učitelce Mgr. Šárce Kyselé, Mgr. Janě Bubákové a Mgr. Gabriele Horňákové, které celý výlet organizovaly a jednaly s italskými učiteli.

Petra Vaníčková 3. B a Magdalena Vedralová 3. A

Materiály z projektu Erasmus+ ke stažení:

Czech version

Spanish version