3. díl - Petr Macháč

3. díl - Petr Macháč

 

Petr Macháč – basketbalpetra.stolbova.1

Výborný basketbalista, kterého osud zavál z nedalekého Berouna až do 100 věžaté Prahy. Konkrétně do týmu USK Praha. Ano řeč je o PETRU MACHÁČOVI, který už čtvrtým rokem navštěvuje naší školu (poznámka redakce: hoooodně dobrou školu). Táta baskeťák si vysnil, že z Petra udělá hvězdu NBA, ale u náboru Macháč junior nejevil zájem o basketbal. Teprve tři roky po prvních otcových pokusech začal Petr driblovat na berounské palubovce. Postupně se proplétal mládežnickými kategoriemi, až do té doby než si ho všimli skauti z USK. Kromě otázek, na které jsme dostali od Petra odpovědi se nám taky svěřil, že hraje na klavír. Takže pro dámy ideální kombinace. Silný urostlý sportovec s romantickou duší.


   


Nejoblíbenější jídlo: petr.machac

Smažený sýr s kroketami (pozn. redak. – je to klasik)

Nejoblíbenější kniha:

451 stupňů Fahrenheita (u téhle četby se asi zapotíte)

Nejoblíbenější film:

Sedm životů (asi něco o kočkách)

Co se ti líbí na OAK?

Skvělí učitelé, výborná jídelna a třídní kolektiv (na spoustu věcí určitě zapomněl :)

Největší sportovní úspěchy:

2x 1. místo na Mistrovství ČR v basketbalu  v kategorii U19 - 1x MVP  týmu USK praha , 2. místo na mezinárodním turnaji v Cholet ve Francii

Největší životní úspěch:

Účast na mezinárodním turnaji v Číně s českým národním týmem do 24 let.

Tvůj největší vzor:

Bývalý hráč NBA Dennis Rodman

Proč děláš tento sport?

Protože mě nějakým způsobem naplňuje a mám ho rád.

Co bys rád sdělil fanouškům a fanynkám:

Že jestli chtějí vidět kvalitní basketbal, tak aby někdy přišli podpořit náš tým na Folimanku :D

 

petr.machac.2