1. díl - Petra Štolbová

1. díl - Petra Štolbová

 

Petra Štolbová – taekwondo (Cobra Dojang Prague)petra.stolbova.1

Už od malička Petra nebyla úplně na „balet“. Chci tím říct, že už v útlém věku doslova „žrala“ všechny bojové sporty a filmy, jako např.: Rocky 1 - ….. (ani nevím kolik jich je, pozn. Redakce) a také filmy s Jackiem Chanem.
Petra si zkoušela různé kopy a údery (většinou do kamarádu a zařízení bytu), než ji tatínek koupil boxovací pytel (hlavně aby ušetřil památeční servis po babičce). Pak už stačilo jen maminku přesvědčit, aby Petru přihlásila na nějaký bojový sport. Box se mamince moc nelíbil, hlavně z důvodu, když by se Petra jednou měla vdávat, ať nemá na třikrát zlomený nos, umělý chrup a u oltáře nedělá „ostudu“. Nakonec zvítězilo TAEKWONDO. Upřímně, kdo ví jestli si tím pomohla. Petra navštěvovala tréninky se svým bratrem Michalem. Rodiče vkládali ambice spíš do něj a pro Petru to mělo být jako hlavní nástroj sebeobrany. Osud tomu však chtěl jinak. Petra nyní závodí a bratr Michal dělá trenéra mladším dětem.

Petra má i přes svůj věk za sebou již řadu úspěchů. Skončila 5. na Mládežnických Olympijských hrách v Argentině. Na MS se umístila také na 5. příčce. Tato umístění Petra vybojovala v roce 2018. O rok předtím vyhrála turnaj ve Slovinsku a v Polsku se umístila na 2. místě. Z evropského šampionátu v tomto roce vybojovala opět páté místo.


   

Petry jsme se zeptali ještě na pár otázek:


Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo? petra.stolbova.1

Asijská kuchyně.


Tvá nejoblíbenější kniha?

Život po tobě.


Nejoblíbenější film?

Od Marvela (Strážci galaxie, Deadpool, atd), Rocky 1 – poslední díl a vše s Jackie Chanem.


Co se ti nejvíc líbí na OA Kubelíkova?

Přátelský přístup.


Největší sportovní úspěch?

5. místo na mládežnických olympijských hrách, 5. místo na MS a 5.místo na kvalifikačním turnaji na OH.


Největší životní zážitek?

Vyhrané kvalifikační utkání v boji o mládežnické OH a poté samotná mládežnická olympiáda.


Tvůj vzor?

Můj trenér a Olympijská vítězka z Ria a z Londýna Jade Jones.

petra.stolbova.2