2. díl - Adam Bydžovský

2. díl - Adam Bydžovský

 

Adam Bydžovský - judoadam.bydzovsky.4

Adamovo dětství bylo vedeno odmalinka k Judu. Rodiče jej přihlásili na Judo v sedmi letech a udělali opravdu dobře. Byť Adam během svého působení v kimonu vyzkoušel ještě kopačky a florbalku, tak u silového sportu vytrval. Těžko soudit zda kvůli tomu, že se ho vrstevníci báli nebo proto, že ho to bavilo. Podstata už je dnes nedůležitá. Hlavní je to, že u tohoto spotu Adam zůstal a nyní koketuje s černým páskem, který se učí už po večerech doma tajně uvazovat. Tréninky (ne v uvazování černého pásku) má Adam na Folimance, ale stále je judistou Sokola Žižkov (což by neměl daleko ze školy).

A jelikož se sport dělá i pro výsledy tak mezi ty největší Adam řadí 7. místo z MS na Bahamách a 2. místo na evropském poháru v Brémách a 3. místo na evropském poháru v Gdyni.


   

A komu by to vše bylo málo, tak ještě pár našich otázek a pár Adamových odpovědí:


Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo? adam.bydzovsky

Kuřecí řízek s bramborovou kaší.


Tvá nejoblíbenější kniha?

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky.


Nejoblíbenější film?

Trilogie pán prstenů.


Co se ti nejvíc líbí na OA Kubelíkova?

Vstřícnost učitelů, dobrá nálada.


Největší sportovní úspěch?

7. místo na MS světa na Bahamách a moje první medaile na evropském poháru.


Tvůj vzor? Myšleno osoba.

Mými vzory byli vždycky starší a zkušenější čeští judisté jako David Klammert, Václav Sedmidubský (můj trenér momentální), Kuba Ječmínek atd., ke kterým jsem vzhlížel a chtěl se jim vyrovnat a mám to i do teď. Ale ze zahraničních je mým vzorem Japonec Shohei Ono.


Proč děláš tento sport?

Je to stoprocentně nejkomplexnější sport, který vás rozvine ve všech sportovních úsecích, ale také vás naučí po lidské stránce, naučí slušnému chování, respektu a úcty. Je to jeden z nejvíc fair play sportů, ve kterém je perfektní komunita i s cizími národnostmi a soupeři.


Co bys chtěl sdělit svým fanouškům a hlavně fanynkám?

Do toho co chci, dám vždy vše a nepřestanu, dokud toho nedosáhnu. A fanynkám? pokud se nějaká ozve budu moc rád :))


adam.bydzovsky adam.bydzovsky