Galerie úspěšných

Galerie úspěšných

1. díl - Petra Štolbová

 

Petra Štolbová – taekwondo (Cobra Dojang Prague)petra.stolbova.1

Už od malička Petra nebyla úplně na „balet“. Chci tím říct, že už v útlém věku doslova „žrala“ všechny bojové sporty a filmy, jako např.: Rocky 1 - ….. (ani nevím kolik jich je, pozn. Redakce) a také filmy s Jackiem Chanem.
Petra si zkoušela různé kopy a údery (většinou do kamarádu a zařízení bytu), než ji tatínek koupil boxovací pytel (hlavně aby ušetřil památeční servis po babičce). Pak už stačilo jen maminku přesvědčit, aby Petru přihlásila na nějaký bojový sport. Box se mamince moc nelíbil, hlavně z důvodu, když by se Petra jednou měla vdávat, ať nemá na třikrát zlomený nos, umělý chrup a u oltáře nedělá „ostudu“. Nakonec zvítězilo TAEKWONDO. Upřímně, kdo ví jestli si tím pomohla. Petra navštěvovala tréninky se svým bratrem Michalem. Rodiče vkládali ambice spíš do něj a pro Petru to mělo být jako hlavní nástroj sebeobrany. Osud tomu však chtěl jinak. Petra nyní závodí a bratr Michal dělá trenéra mladším dětem.

Petra má i přes svůj věk za sebou již řadu úspěchů. Skončila 5. na Mládežnických Olympijských hrách v Argentíně. Na MS se umístila také na 5. příčce. Tato umístění Petra vybojovala v roce 2018. O rok předtím vyhrála turnaj ve Slovinsku a v Polsku se umístila na 2. místě. Z evropského šampionátu v tomto roce vybojovala opět páté místo.


   

Petry jsme se zeptali ještě na pár otázek:


Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo? petra.stolbova.1

Asijská kuchyně.


Tvá nejoblíbenější kniha?

Život po tobě.


Nejoblíbenější film?

Od Marvela (Strážci galaxie, Deadpool, atd), Rocky 1 – poslední díl a vše s Jackie Chanem.


Co se ti nejvíc líbí na OA Kubelíkova?

Přátelský přístup.


Největší sportovní úspěch?

5. místo na mládežnických olympijských hrách, 5. místo na MS a 5.místo na kvalifikačním turnaji na OH.


Největší životní zážitek?

Vyhrané kvalifikační utkání v boji o mládežnické OH a poté samotná mládežnická olympiáda.


Tvůj vzor?

Můj trenér a Olympijská vítězka z Ria a z Londýna Jade Jones.

petra.stolbova.2   

2. díl - Adam Bydžovský

 

Adam Bydžovský - judoadam.bydzovsky.4

Adamovo dětství bylo vedeno odmalinka k Judu. Rodiče jej přihlásili na Judo v sedmi letech a udělali opravdu dobře. Byť Adam během svého působení v kimonu vyzkoušel ještě kopačky a florbalku, tak u silového sportu vytrval. Těžko soudit zda kvůli tomu, že se ho vrstevníci báli nebo proto, že ho to bavilo. Podstata už je dnes nedůležitá. Hlavní je to, že u tohoto spotu Adam zůstal a nyní koketuje s černým páskem, který se učí už po večerech doma tajně uvazovat. Tréninky (ne v uvazování černého pásku) má Adam na Folimance, ale stále je judistou Sokola Žižkov (což by neměl daleko ze školy).

A jelikož se sport dělá i pro výsledy tak mezi ty největší Adam řadí 7. místo z MS na Bahamách a 2. místo na evropském poháru v Brémách a 3. místo na evropském poháru v Gdyni.


   

A komu by to vše bylo málo, tak ještě pár našich otázek a pár Adamových odpovědí:


Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo? adam.bydzovsky

Kuřecí řízek s bramborovou kaší.


Tvá nejoblíbenější kniha?

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky.


Nejoblíbenější film?

Trilogie pán prstenů.


Co se ti nejvíc líbí na OA Kubelíkova?

Vstřícnost učitelů, dobrá nálada.


Největší sportovní úspěch?

7. místo na MS světa na Bahamách a moje první medaile na evropském poháru.


Tvůj vzor? Myšleno osoba.

Mými vzory byli vždycky starší a zkušenější čeští judisté jako David Klammert, Václav Sedmidubský (můj trenér momentální), Kuba Ječmínek atd., ke kterým jsem vzhlížel a chtěl se jim vyrovnat a mám to i do teď. Ale ze zahraničních je mým vzorem Japonec Shohei Ono.


Proč děláš tento sport?

Je to stoprocentně nejkomplexnější sport, který vás rozvine ve všech sportovních úsecích, ale také vás naučí po lidské stránce, naučí slušnému chování, respektu a úcty. Je to jeden z nejvíc fair play sportů, ve kterém je perfektní komunita i s cizími národnostmi a soupeři.


Co bys chtěl sdělit svým fanouškům a hlavně fanynkám?

Do toho co chci, dám vždy vše a nepřestanu, dokud toho nedosáhnu. A fanynkám? pokud se nějaká ozve budu moc rád :))


adam.bydzovsky adam.bydzovsky