Obchodní akademie Kubelíkova

Třídní schůzky

Ve středu 14. 4. 2021 se konají online třídní schůzky v 17:30 hodin. Bližší informace k třídním schůzkám jsou na Komens.

Informace pro uchazeče

Jednotné přijímací zkoušky se uskuteční ve dnech 3. a 4. května 2021.

Pozvánky k JPZ budou rozeslány v průběhu měsíce dubna.

Upozornění o provozu školy

Distanční výuka

Od 8. 3. do 16. 4. 2021 probíhá distanční výuka pro všechny ročníky.

Úřední hodiny

Od 8. 3. do 16. 4. 2021 jsou úřední hodiny školy pondělí až čtvrtek 8:00 - 14:30.

Krajské kolo soutěže finanční gramotnost 2020

Naši žáci se probojovali do krajského kola soutěže Finanční gramotnost, které se konalo dne 23. 3. 2021. Toto kolo mělo dvě části. Nejdříve museli žáci vytvořit prezentaci na zadané téma: "Jak byste se chtěli učit o financích u vás na škole?"

Tuto prezentaci museli odevzdat nejpozději do 18. března. V úterý 23. března pak proběhlo samotné krajské kolo. Účastníci nejdříve vypracovali test. K výsledkům testu bylo připočteno i hodnocení prezentací. Z tohoto pak vznikl konečný výsledek. Vše probíhalo v programu Microsoft Teams a Forms. Naši žáci měli nejdříve drobné problémy s otevřením testu, ale to brzo vyřešili, a zbytek soutěže proběhl již v pořádku.

I přesto, že se naši žáci neprobojovali do celostátního kola, jim chci moc poděkovat za účast v celé soutěži. Opravdu se moc snažili, aby dobře reprezentovali naši školu v online soutěži i na úkor svého volného času.

Poděkování patří: kapitánu Ondřeji Kauckému ze třídy 3. D, Aleši Charvátovi ze třídy 3. C a Ivě Kadlecové ze třídy 3. B.

Ing. Veronika Tučková

26. Mezinárodní veletrh fiktivních firem

I v letošním školním roce naše škola Obchodní akademie, Praha 3, Kubelíkova 37 umožnila žákům třetích ročníků zvolit si velmi zajímavý předmět Fiktivní firma. V rámci tohoto předmětu jsme se 17. 3. – 18. 3. 2021 zúčastnili 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci nejen v ČR, ale i v celém světě byl uskutečněn pomocí on-line platformy Microsoft Teams. Myslím, že i v letošním roce si veletrh udržel svou vysokou úroveň a byl pro nás žáky velmi přínosným. Rád bych tímto poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci této akce, a bez nichž by se nemohla uskutečnit, zejména žákům firmy Antre, s. r. o. z Obchodní akademie, Praha 10, Heroldovy sady, kteří pro nás veletrh zorganizovali. Velmi si vážím možnosti podílet se na praktické ukázce fungování a vedení fiktivní firmy.

Tento rok se naše fiktivní firma Vask, s. r. o. zabývala nabídkou a zprostředkováním adrenalinových zážitků. Na mezinárodním veletrhu fiktivních firem se naše firma umístila v kategorii „Nejlepší firma veletrhu“ na celkovém 25. místě z 61 hodnocených fiktivních firem. V kategorii „Nejlepší katalog“ na 17. místě z celkového počtu 56 hodnocených katalogů. V kategorii „Nejlepší prezentace“ na 18. místě z celkového počtu 47 hodnocených prezentací.

Pamětní list ke stažení.

Marek Jadrný
ředitel fiktivní firmy Vask, s. r. o.

Okresní kolo soutěže Finanční gramotnost

V měsíci únoru proběhlo online okresní kolo 10. ročníku soutěže Finanční gramotnost, který organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování ČR (EFPA ČR).

Naši 3 žáci, nejlepší ze školního kola soutěže, se zúčastnili okresního kola. Byli velmi úspěšní. Okresní kolo za Prahu 3 vyhráli a postupují do kola krajského.

Našimi reprezentanty krajského kola soutěže Finanční gramotnost ve III. kategorii, která je určena pro střední školy, jsou tito žáci:

Ondřej Kaucký  3. D - kapitán družstva

Aleš Charvát  3. C

Iva Kadlecová  3. B

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a do krajského kola přejeme mnoho štěstí.

Ing. Veronika Tučková

Organizace 2. pololetí pro 4. ročníky

Příkaz ředitelky školy k organizaci 2. pololetí pro 4. ročníky ke stažení.